Strona główna
opoka.org.pl
2019-07-30 16:07
AC / aw / KAI

Olsztyn: 36. Warmińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Po raz 36. z archidiecezji warmińskiej wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku hasłem pielgrzymki są słowa „W mocy Bożego Ducha”. W pielgrzymce bierze udział około czterystu pątników w czterech grupach.

Autor/źródło: Janusz Migura, licencja: CC BY

Pielgrzymki mają do przejścia około 500 kilometrów. Na Jasną Górę dotrą 12 sierpnia.

Wyjście pielgrzymów z Olsztyna poprzedziła Msza św. w konkatedrze św. Jakuba. Wspólnej modlitwie przewodniczył i homilie wygłosił abp Józef Górzyński, metropolita warmiński.

- Nic bez Boga nie jest ani mocne ani święte. Pielgrzymka to doskonały obraz drogi chrześcijańskiego życia. Podejmowana w trudzie, ale też w świadomości, że nie jesteśmy sami. Kierunek również nie jest przypadkowy, na końcu drogi czeka na nas kochający Bóg – mówił abp Górzyński.

Metropolita warmiński prosił także pielgrzymów, by w swoich modlitwach pamiętali o archidiecezji warmińskiej i o nowych powołaniach do życia konsekrowanego i kapłańskiego.

- Przez dwa tygodnie będziemy zmierzać na Jasną Górę. Mamy do pokonania około 500 kilometrów. Jest to droga trudna fizycznie, u części pątników może się pojawić jakiś ból, ale tego tak naprawdę się nie odczuwa, gdy wokół idzie mnóstwo osób, które są gotowe przyjść z pomocą – mówi ks. Jarosław Dobrzeniecki, kierownik Warmińskich Pieszych Pielgrzymek.

Pielgrzymi na Jasną Górę dotrą 12 sierpnia o godz. 13.00. Tam w Kaplicy Cudownego Obrazu odbędzie się wspólna Msza św. dziękczynna za czas pielgrzymowania, a wieczorem Apel Jasnogórski i Droga Krzyżowa na jasnogórskich wałach.

aw / Olsztyn

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy