Strona główna
opoka.org.pl
2020-03-19 08:45
ds / Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Ojciec weźmie w obronę tych, którzy modlą się do niego dniem i nocą

- Jest z nami Chrystus i On jest gwarantem tego, że Ojciec weźmie w obronę tych, którzy modlą się do Niego dniem i nocą. Modlą się, to znaczy trwają przy Nim pełni wiary i miłości – mówił abp Marek Jędraszewski po zakończeniu modlitwy różańcowej w kaplicy Pałacu Arcybiskupów Krakowskich.

Autor/źródło: Pixabay Licence

We wtorek o godz. 20.30 modlitwie różańcowej w intencji chorych na COVID-19, zmarłych, pracowników służby zdrowia oraz władz państwowych i samorządowych przewodniczył abp Marek Jędraszewski. W czasie nabożeństwa skorzystano z rozważań św. Jana Pawła II, który wielokrotnie modlił się w kaplicy Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przy Franciszkańskiej 3.

Po zakończeniu różańca odśpiewano Apel Jasnogórski, a abp Marek Jędraszewski zwrócił uwagę, że w ten sposób włączono się w modlitwę całego narodu, wielu wspólnot, które o tej porze jednoczą się w kaplicach i w domach prosząc Boga „o pomoc, o ratunek, o pokój dla naszych serc”.

Arcybiskup odwołał się do dwóch fragmentów Ewangelii wg św. Marka i św. Łukasza, w których kroczący po jeziorze Jezus mówi do wystraszonych uczniów: „Odwagi! To Ja jestem, nie bójcie się!” (Mk 6,50) oraz wykłada naukę o wytrwałej modlitwie: „A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę (Łk 18, 7-8).

– Jest z nami Chrystus i On jest gwarantem tego, że Ojciec weźmie w obronę tych, którzy modlą się do Niego dniem i nocą. Modlą się, to znaczy trwają przy Nim pełni wiary i miłości, którzy błagają o pomoc nie swoim wielomówstwem, ale tym, że pogłębiają w sobie poczucie tego, że są Jego dziećmi. Jest z nami, uczy nas o Ojcu, wzywa do wiary – mówił arcybiskup.  

– Kończymy tę modlitwę odwołaniem do słów Pana Jezusa, by trwać nadal na modlitwie, by prosić o coraz bardziej głęboką wiarę dla nas i żeby dzięki tej wierze zostały wysłuchane nasze modlitwy o ustanie pandemii, o powrót do normalnego życia, do tego, byśmy mogli się spotykać ze sobą bez ograniczeń, a przede wszystkim żebyśmy byli ocaleni od choroby i nieszczęść. Prośmy Pana Boga o to jeszcze dziś i w kolejnych dniach tego szczególnego Wielkiego Postu, który dał nam Pan – zakończył metropolita krakowski.

Po błogosławieństwie odśpiewano jeszcze Suplikacje.

Modlitwa transmitowana była na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej.

RÓŻANIEC Z KAPLICY BISKUPÓW KRAKOWSKICH - LINK


źródło: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-03-18 15:25:12
miniaturka

Bp Sánchez Sorondo: banki wspólnikami handlu ludźmi

„Banki stają się głównymi wspólnikami sieci handlu ludźmi, ponieważ wiedzą, skąd pochodzą pieniądze i dokąd są przekazywane. Dokładniejsza obserwacja źródeł ich pochodzenia pokazuje, że w przypadku Meksyku, to nie tutaj jest «głowa», ale w Londynie, gdzie trafia najwięcej kobiet z Ameryki Łacińskiej” – wyjaśnił bp Marcelo Sánchez Sorondo.
2020-03-18 16:12:58
miniaturka

Księża śmiertelnymi ofiarami koronawirusa

Wśród ofiar koronawirusa może być już nawet dwunastu księży katolickich, którzy w ciągu ostatniego czasu zmarli w samych tylko Włoszech z powodu choroby. Od niedzieli ponad 20 księży zostało tam hospitalizowanych. Choruje też jeden z włoskich biskupów.
2020-03-18 17:18:59
miniaturka

Święty Józef – patron misji ochrony dzieci

Odpowiedzialność i wrażliwość – te cechy dobrze charakteryzują św. Józefa. Jest On wzorem troski o drugiego człowieka, zwłaszcza o najmłodszych. Uczy też wrażliwości i prawdziwej otwartości na bliźniego. Dlatego też stał się patronem powołanej przez Episkopat fundacji, która wesprze osoby wykorzystane seksualnie w dzieciństwie lub młodości.
2020-03-19 09:31:15
miniaturka

Franciszek: odkrywajmy proste gesty

W tych trudnych dniach możemy na nowo odkryć znaczenie małych lecz konkretnych gestów bliskości i życzliwości względem tych, którzy są nam najbliżsi - powiedział Papież w wywiadzie, którego udzielił włoskiemu dziennikowi La Repubblica.
2020-03-19 09:32:21
miniaturka

Włochy: chorzy umierają w samotności, bez sakramentów

„Dziś bardzo często powtarza się to piękne zdanie: wszystko będzie dobrze. Ale nie wolno zapominać, że dziś bynajmniej nie jest dobrze. Tylko Pan Bóg trzyma nas w swoim ręku” – mówi poproszony o komentarz do epidemii ks. Pasquale Pezzoli.
2020-03-19 11:01:04
miniaturka

Franciszek: Bóg zawsze blisko człowieka

Na Mszy w Domu św. Marty Papież modlił się za pracowników służby zdrowia, którzy zmarli z powodu wirusa. W homilii mówił o Bogu, który jest blisko każdego z nas.