Strona główna
opoka.org.pl
2020-05-14 15:28
nc

Ograniczenia w funkcjonowaniu szkół do końca roku szkolnego

W szkołach (powyżej III klasy) nie będzie regularnych zajęć do 26 czerwca, czyli do końca roku szkolnego. Tak poinformował wiceminister edukacji Maciej Kopeć w wywiadzie dla wp.pl. Wkrótce ukaże się stosowne rozporządzenie MEN. Będą natomiast możliwe konsultacje z nauczycielami.

wiceminister edukacji Maciej Kopeć
Autor/źródło: Public domain

Przypomnijmy także, że premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wczoraj, że od 25 maja szkoły będą miały możliwość prowadzenia:

- zajęć opiekuńczo-wychowawczych dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej;
- oraz konsultacji z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach.

Natomiast od 1 czerwca mają być możliwe konsultacje dla wszystkich uczniów i z każdego przedmiotu.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-05-14 13:42:06
miniaturka

Abp Ryś przypomina o jałmużnie oprócz modlitwy i postu

Metropolita łódzki przypomniał o istotnym uczynku polecanym na dziś - jałmużnie. Jest to jeden z trzech dobrych uczynków, o który prosił papież Franciszek w związku z inicjatywą o oddalenie pandemii.
2020-05-14 14:00:25
miniaturka

Abp Ryś: w Kościele nikt nie jest po to, aby działać w pojedynkę

- W Kościele nikt nie jest wezwany do tego, by działać w pojedynkę i działać bez oparcia o wspólnotę. Najważniejsze jest, że tę inicjatywę [- wyboru Macieja] podejmuje Piotr. On akurat mógłby sam! A Piotr wie, że nie wolno mu samemu - głosił dziś metropolita łódzki.
2020-05-14 14:15:10
miniaturka

Ukraina: biskupi katoliccy żądają zakazu macierzyństwa zastępczego i handlu dziećmi

Film pokazujący 46 niemowląt, płaczących w swych szpitalnych łóżeczkach i pozbawionych ciepła rodzicielskiego, wywołał odzew. W związku z nim ukraińscy biskupi grecko- i rzymskokatoliccy wezwali władze Ukrainy do zakazania surogacji i handlu dziećmi.
2020-05-14 16:40:37
miniaturka

Gdy katolik zaczyna mówić głosem lewicy

Stwierdzenie, że postawa „pro life" nie oznacza stanowczego sprzeciwu wobec aborcji szokuje. W ustach członka wspólnoty Kościoła zastanawia i każe zapytać: czy wierni zostali już zainfekowani wirusem lewicowej propagandy na tyle, że sami przeinaczają znaczenie słów?
2020-05-15 00:06:16
miniaturka

Papież: jak bracia módlmy się o uwolnienie z pandemii

Rozpoczynając czwartkową Mszę Papież przypomniał, że Wyższy Komitet Ludzkiego Braterstwa ogłosił ten dzień dniem modlitwy i postu w intencji ustania pandemii.
2020-05-15 00:07:55
miniaturka

Papież wspiera libańską młodzież: 200 tys. dolarów na 400 stypendiów

Ojciec Święty jest zaniepokojony sytuacją w Libanie.