Strona główna
opoka.org.pl
2019-11-16 13:39
Anna Bajon / KAI

Ogólnopolski Konkurs Prawa Kanonicznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Sekretarz generalny KEP zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie Prawa Kanonicznego.

Autor/źródło: Pixabay, congerdesign, licencja: CC0

Pragnę zaprosić do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie Prawa Kanonicznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych organizowanym przez Koło Naukowe Regula Iuris działające na Wydziale Prawa Kanonicznego UKSW – powiedział sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński, zachęcając do pogłębiania wiedzy z zakresu prawa kanonicznego. Zgłoszenia szkół można przesyłać do 30 listopada.

 Temat tegorocznego Konkursu Prawa Kanonicznego brzmi „Sakrament Eucharystii w Prawie Kanonicznym”. „Udział w konkursie, to szansa i możliwość pogłębienia swojej wiedzy z zakresu prawa kanonicznego, w tym roku szczególnie z materii sakramentu Eucharystii” – powiedział bp Miziński. „Tematyka poruszana przez prawo kanoniczne odnosi się bezpośrednio do każdego z nas, dlatego tym bardziej zachęcam do udziału w wydarzeniach, które pozwalają poszerzyć znajomość i zdobyć umiejętności w tej dziedzinie” – dodał.


Dla uczestników konkursu przewidziano nagrody rzeczowe oraz indeks na studia na Wydziale Prawa Kanonicznego. „Nie nagrody są tutaj jednak najważniejsze, nie zapominajmy, że tego typu przedsięwzięcia to też wspaniała okazja do spotkania młodych osób z całej Polski, którzy będą mogli wymienić się swoimi przemyśleniami i jeszcze silniej budować wspólnotę” – podkreślił bp Miziński.


Zgłoszenie szkół do udziału w Konkursie można przesyłać do 30 listopada 2019 roku włącznie, korzystając ze specjalnego formularza zgłoszeniowego dostępnego na Facebooku Regula Iuris lub wysyłając e-mail na adres regulaiuris@uksw.edu.pl. Można również wysłać je listem poleconym na adres: Dziekanat Wydziału Prawa Kanonicznego UKSW, Studencko - Doktoranckie Koło Naukowe Prawa Kanonicznego Regula Iuris (ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa p. 54) z dopiskiem ZGŁOSZENIE.


Konkurs składa się z dwóch etapów – szkolnego oraz ogólnopolskiego. Etap szkolny polega na wypełnieniu testu składającego się z 25 pytań jednokrotnego wyboru. Za przebieg etapu szkolnego odpowiedzialni są nauczyciele religii. Pytania na etap szkolny oraz protokół konkursowy zostaną przesłane na adres kontaktowy Katechety. Po przeprowadzeniu etapu szkolnego, nauczyciele religii przesyłają karty odpowiedzi uczniów wraz z protokołem na adres Dziekanatu Wydziału Prawa Kanonicznego UKSW. Etap ogólnopolski odbywa się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.


Wszelkie informacje dotyczące konkursu można uzyskać, pisząc pod adres: regulaiuris@uksw.edu.pl

BPKEP / Warszawa

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-11-16 09:17:47
miniaturka

Tajlandia: rosną emocje związane z przyjazdem Papieża

Już za kilka dni Papież Franciszek uda się do Tajlandii. Jak przypomina nuncjusz apostolski w tym azjatyckim kraju, chrześcijaństwo jest w nim często postrzegane jako religia obca.
2019-11-16 09:19:56
miniaturka

Chilijscy biskupi wzywają do modlitwy za kraj

Sytuacja w Chile wciąż jest bardzo napięta. Nie milkną protesty społeczne, w wielu miastach odbywają się strajki i masowe manifestacje, które władze brutalnie tłumią.
2019-11-16 11:54:38
miniaturka

Zmarł biskup senior Bronisław Dembowski

Dziś w nocy w szpitalu we Włocławku w wieku 92 lat zmarł bp senior Bronisław Dembowski, w latach 1992-2003 biskup diecezjalny włocławski. W czwartek hierarcha przeszedł rozległy udar.
2019-11-16 16:28:03
miniaturka

Aby św. Jan Paweł II był ogłoszony Doktorem Kościoła i współpatronem Europy

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. Paweł Rytel-Andrianik, zwrócił się do uczestników konferencji pt. „30 lat bez Muru” zorganizowanej w Rzymie o modlitwę i działania, aby św. Jan Paweł II został ogłoszony Doktorem Kościoła i współpatronem Europy.
2019-11-16 16:47:48
miniaturka
play

Sekretarz Generalny KEP zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Prawa Kanonicznego

Pragnę zaprosić do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie Prawa Kanonicznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych organizowanym przez Koło Naukowe Regula Iuris działające na UKSW – powiedział Sekretarz Generalny KEP bp Artur Miziński.
2019-11-16 23:18:19
miniaturka
play

#SłowoOPsalmach - 17 listopada 2019

Komentarz do psalmu responsoryjnego na 17 listopada 2019