Strona główna
opoka.org.pl
2019-01-22 10:21
Anna Bajon / KAI

Oficjalne hasztagi ŚDM w Panamie

Organizatorzy 34. Światowych Dni Młodzieży przygotowali serię hasztagów, które pomagają śledzić to wydarzenie na Facebooku, Instagramie i Twitterze. Dotyczy to również wizyty papieża Franciszka w Panamie.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, BP KEP, licencja: CC BY-SA

 Trzy główne hasztagi panamskich ŚDM i papieskiej podróży to: #Panama2019, #FranciscoEnPanama oraz #JMJestáAqui / #WYDisHere.

Osobne hasztagi dotyczą ważnych dla ŚDM miejsc i wydarzeń. Forum Powołaniowe to #FollowMeWYD. Park Pojednania (spowiedź) to #RenewMeWYD, Youth Festival - #RejoiceWYD, katechezy to #CatechesisWYD / #CatequesisJMJ, zaś działalność wolonatriuszy to #WYDVolunteers / #VoluntariosJMJ.

Swój hasztag ma pielgrzymka figury Matki Bożej z Fatimy - #FatimaPanama, a także kilka wydarzeń ŚDM i wizyty papieża. Ceremonia otwarcia ŚDM to #JMJestáAqui / #WYDisHere #CampoSantaMaria, przylot papieża do Panamy to #PontifexPanama, #FranciscoEnPanama, zaś ceremonia powitania Franciszka przez uczestników ŚDM - #WelcomeFrancis, #BienvenidoPapa i #PontifexPanama.

- Stworzyliśmy te hasztagi z uwagi na doświadczenie z Rio de Janeiro w 2013 r. i Krakowa w 2016 r. – powiedział Gustavo Huguenin, odpowiedzialny za media społecznościowe na ŚDM w Krakowie, a w Panamie pracujący jako wolontariusz.

Również każde z tzw. centralnych wydarzeń ŚDM posiada własny hasztag: #ViaCrucis #RenewMeWYD dla piątkowej Drogi Krzyżowej, #WYDVigil / #VigiliaJMJ dla sobotniego czuwania modlitewnego, #FinalMass #GraciasJMJ / #ThanksWYD dla niedzielnej Mszy św. kończącej ŚDM oraz #WYDVolunteers / #VoluntariosJMJ dla spotkania papieża z wolontariuszami.

Organizatorzy ŚDM zapraszają do opatrywania tymi hasztagami publikowanych materiałów na temat danego wydarzenia.
pb (KAI Panama) / Panama


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-01-22 09:17:35
miniaturka

Łotwa: tydzień modlitw ekumenicznych

Trwający od ubiegłego piątku Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan jest szczególnie uroczyście obchodzony na Łotwie. Kraj ten jest jednym z najbardziej zróżnicowanych pod względem wyznaniowym w Europie.
2019-01-22 09:41:51
miniaturka

Paryż: marsz dla życia

Ulicami Paryża przeszedł 13. Marsz dla życia, w którym wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Odbywał się on pod hasłem: „Stop dla lekceważenia aborcji” oraz w „obronie klauzuli sumienia” lekarzy odmawiających udziału w przerywaniu ciąży.
2019-01-22 10:18:44
miniaturka

Bp Alvarez: w Kolumbii jest wielkie pragnienie pokoju

Nasz kraj przyżywa ogromne cierpienie. Pragniemy jednocześnie wyrazić wdzięczność Papieżowi za okazane wyrazy bliskości i współczucia – powiedział po ubiegłotygodniowym zamachu na szkołę policyjną w Bogocie sekretarz episkopatu Kolumbii.
2019-01-22 10:59:59
miniaturka

Nowy portal „Romana”

Strona internetowa www.romana.org ukazującego się raz na pół roku biuletynu Prałatury Krzyża Świętego i Opus Dei pt. „Romana” otrzymała nowy wygląd.
2019-01-22 11:25:49
miniaturka

Książka w przededniu szóstej rocznicy śmierci Kardynała Józefa Glempa

„Historyczne i polityczne aspekty komunikacji społecznej prymasa Józefa Glempa w okresie przełomu w Polsce w latach 1981-1992” autorstwa dr Mileny Kindziuk, w przeddzień 6. rocznicy śmierci ks. Prymasa.
2019-01-22 12:08:57
miniaturka
play

Ucieczka w pracę. Dlaczego?

Czym jest herezja aktywizmu? Dlaczego tak mocno angażujemy się w aktywizm? W jaki sposób Bóg widzi świat, nasze życie, czy pracę?