Strona główna
opoka.org.pl
2018-03-24 21:48
Piotr Greger

Odnowiony obraz Matki Bożej powrócił do kościoła parafialnego w Czańcu

"Dziś Maryja przychodzi, a właściwie, powraca na swoje miejsce w znaku odnowionego obrazu Matki Bożej" - powiedział biskup Piotr Greger, który przewodniczył liturgii w kościele parafialnym św. Bartłomieja w Czańcu.

Matka Boża Czaniecka
Autor/źródło: ks. Sławomir Zawada
W sobotni wieczór, rozpoczynający obchód Niedzieli Palmowej i Wielkiego Tygodnia, biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej Piotr Greger uczestniczył w uroczystości z okazji powrotu odnowionego obrazu Matki Bożej do kościoła parafialnego w Czańcu. W początkowych słowach homilii, przywołując obecność Maryi w sprawach objawiających godność ludzkiego powołania, biskup powiedział: "Dziś Maryja powraca na swoje miejsce do kościoła parafialnego w Czańcu, w znaku obrazu, który został odnowiony dzięki podjętym pracom konserwatorskim. Powraca - jak nowonarodzone dziecko - po dziewięciu miesiącach pobytu w krakowskiej pracowni, gdzie pod okiem Pani Małgorzaty Nowalińskiej i Pani Anny Sękowskiej, usunięto wszystkie ślady przemalowań, aby odsłonić pierwotną warstwę malarską. Dziś wraca w swoim pierwotnym oryginale, aby - na progu tegorocznego Wielkiego Tygodnia - przypomnieć o sprawach kluczowych i dać nam do ręki Ewangelię Jezusa Chrystusa".


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2018-03-24 18:10:02
miniaturka

W Watykanie zaprezentowano dokument młodych o Kościele

Pierwszy w historii watykański dokument przygotowany w całości przez młodzież, mówi o tym, jak wygląda Kościół i świat oczami młodego pokolenia i jakie młodzi mają oczekiwania wobec tzw. hierarchicznego Kościoła.
2018-03-24 18:18:58
miniaturka

Rzecznik Episkopatu: polscy biskupi ratowali Żydów w czasie wojny

Wśród Polaków, którzy pomimo licznych zagrożeń ratowali ludność żydowską i stali w opozycji do narzuconej władzy, byli rzymskokatoliccy biskupi i administratorzy diecezjalni – podkreśla ks. Paweł Rytel-Andrianik.
2018-03-24 19:06:45
miniaturka

Zmiana czasu z zimowego na letni

W nocy z soboty na niedzielę (24/25 marca) nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni.
2018-03-24 22:55:40
miniaturka

Kalisz: kobiety pielgrzymowały do św. Józefa

Kobiety z całej Polski, przedstawiciele 4 parafii z diecezji kaliskiej i pielgrzymi z kraju przybyli w Nadzwyczajnym Roku Świętego Józefa Kaliskiego do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, aby zawierzyć siebie i swoje rodziny patronowi. Mszy św. przewodniczył bp Wiesław Szlachetka.
2018-03-25 08:55:48
miniaturka

Francja: Kościół modli się za ofiary zamachu w Trèbes

Kościół we Francji modli się za ofiary piątkowego zamachu w Trèbes na południu kraju oraz podziwia postawę podpułkownika żandarmerii, który dobrowolnie wymienił się za jednego z zakładników przetrzymywanych przez islamskiego terrorystę.
2018-03-25 09:08:08
miniaturka

Abp Giampietro Dal Toso o misyjnej ofiarze życia

Misjonarze na całym świecie wciąż oddają życie za Chrystusa, a ich krew przynosi owoce. Wskazał na to abp Giampietro Dal Toso przy okazji obchodzonego wczoraj we wszystkich diecezjach świata Dnia Postu i Modlitwy za Współczesnych Misjonarzy Męczenników.