Strona główna
opoka.org.pl
2021-08-20 12:00
JR / Biuro Prasowe PANEK S.A.

Oddaj krew z PANEK CarSharing

PANEK CarSharing jako firma odpowiedzialna społecznie bardzo chętnie podejmuje działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drodze. Nie zawsze da się uniknąć wypadków drogowych, a w szczególności ofiar tych wypadków, dlatego tym razem firma podejmuje akcję zbiórki krwi, która wykorzystana będzie podczas operacji ratowania życia.

Autor/źródło: PANEK

Akcja odbędzie się w poniedziałek 23 sierpnia 2021 roku w siedzibie firmy w Warszawie przy ul. Grójeckiej 208, ale firma zachęca wszystkich do oddawania krwi w całej Polsce.

Jak ważna jest krew w ratowaniu ludzkiego życia nie trzeba nikomu tłumaczyć. Praktycznie każda ofiara wypadku korzysta z jednostek krwi zgromadzonych w specjalnych bankach. Krwi nie da się wyprodukować, a jedynym sposobem na jej pozyskanie jest pobranie od dawcy. Choć honorowych dawców w Polsce wciąż przybywa, to jednak stany magazynowe nie powiększają się znacząco. Największe niedobory występują w grupach: 0 Rh-, AR h- i A Rh+, ale każda kropla krwi jest dziś na wagę złota, w tym przypadku czyjegoś życia.

W poniedziałek 23 sierpnia 2021 roku w siedzibie PANEK CarSharing przy ulicy Grójeckiej 208 w Warszawie odbędzie się zbiórka krwi, w której uczestniczyć będą pracownicy firmy. Jednak w zbiórce mogą wziąć udział także użytkownicy największego polskiego carsharingu oraz inne chętne osoby pełnoletnie. Zbiórka krwi planowana jest na godziny 9:00 - 13:00, a każdy krwiodawca oprócz zestawu czekolad otrzyma prezent od firmy.

„Zdajemy sobie sprawę, że zapotrzebowanie na krew jest ogromne, a w czasie naszej akcji możliwe będzie pobranie krwi od maksymalnie 50 osób. Odzew w firmie jest bardzo duży i cieszę się, że możemy w tak bezpośredni sposób pomóc ofiarom wypadków. Poza organami do przeszczepu krew jest czymś najcenniejszym, co możemy dać drugiemu człowiekowi. Chcemy jednocześnie zachęcić Polaków do oddania krwi w swoim mieście, dlatego każdy, kto odda krew 23 sierpnia i prześle do nas potwierdzenie na adres mailowy otrzyma od nas bonus w wysokości 50 złotych” – powiedział Leszek Leśniak, dyrektor zarządzający w PANEK CarSharing.

Dorosła osoba ważąca minimum 50 kg może jednorazowo oddać 450 ml krwi +/- 45 ml. To tak zwana jednostka. Cała operacja trwa 5-10 minut, a dawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat. Do pobrania kwalifikować będzie lekarz obecny na miejscu.

Punkt poboru krwi, zorganizowany przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, w siedzibie firmy PANEK CarSharing obsłuży około 50 osób, jednak firma chcąc zachęcić swoich użytkowników z całej Polski, przygotowała tego dnia specjalną promocję. Każdy, kto odda krew 23 sierpnia 2021 roku i prześle potwierdzenie na adres marketing@panek.eu otrzyma specjalny kod o wartości 50 złotych do wykorzystania w usłudze carsharingu. Co ważne, w akcji mogą wziąć udział również osoby niebędące użytkownikami, a kod promocyjny będą mogły wykorzystać po zarejestrowaniu usługi w aplikacji PANEK CS.

Źródło informacji: Biuro Prasowe PANEK S.A.


Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-08-20 11:12:48
miniaturka

Jasna Góra przygotowuje się do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego

Spotkania modlitewne, koncert i specjalna wystawa – to niektóre wydarzenia zaplanowane na Jasnej Górze w związku z beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego. Jasna Góra była w centrum życia i posługi prymasa. Spędził tu łącznie ponad 600 dni – zaznaczają przedstawiciele sanktuarium.
2021-08-20 11:49:54
miniaturka

Naukowcy odkryli jedną z przyczyn odpowiadających za krytyczny przebieg COVID-19

Naukowcy odkryli jedną z przyczyn odpowiadających za krytyczny przebieg COVID-19. Z badań wynika, że powodem mogą być wrodzone nieprawidłowości funkcjonowania układu immunologicznego – poinformował w czwartek międzynarodowy zespół naukowców na łamach „Science Immunology”.
2021-08-20 12:02:15
miniaturka

Pandemia zwiększyła prześladowania chrześcijan w Indiach

Chrześcijanie w Indiach są coraz bardziej prześladowani. Wpływ na to mają m.in. restrykcje sanitarne wprowadzone w związku z pandemią. Od grudnia 2020 r. odnotowano w Indiach prawie 400 ataków na wyznawców Chrystusa. W ich wyniku zginęło pięć osób, a sześć kościołów zostało spalonych lub zburzonych.
2021-08-20 12:34:34
miniaturka

Uczelnie szykują się do nauki stacjonarnej w nowym roku akademickim

Polskie uczelnie, m.in. Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet SWPS czy Politechnika Wrocławska, szykują się do zajęć stacjonarnych w nowym roku akademickim. Gdyby sytuacja epidemiczna się pogorszyła, są gotowe do przejścia na naukę zdalną.
2021-08-20 12:48:34
miniaturka

Chrześcijańskie podejście do osób transpłciowych: miłość domaga się prawdy

Chrześcijańska wrażliwość na problemy osób transpłciowych powinna łączyć w sobie postawę miłości oraz prawdy. Nie można przyjmować uproszczonych rozwiązań proponowanych przez aktywistów i mylnych poglądów na temat płci – naucza dokument wydany przez amerykańską diecezję Arlington.
2021-08-20 13:08:27
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Groźba podwójnego życia w obszarze wiary i moralności nie dotyczy tylko biskupów i kapłanów. Każdy z nas może odczuć pokusę udawania człowieka prawego i moralnego, w rzeczywistości luźno traktując zarówno wiarę, jak i moralność.