Strona główna
opoka.org.pl
2018-02-20 09:44
Piotr Greger

Odbędą się spotkania robocze w sprawach liturgii

Podkomisja ds. Służby Liturgicznej oraz Zespół ds. weryfikacji materii Eucharystii odbędą swoje spotkania robocze.

służba liturgiczna
Autor/źródło: Alessi Photography - Aleksandra Adamczyk

W środę, 28 lutego br., w gmachu Sekretariatu Episkopatu Polski w Warszawie, odbędzie się spotkanie Podkomisji ds. Służby Liturgicznej. Głównym tematem obrad będzie redakcja pomocy do pracy z zespołami służby liturgicznej. Podkomisja przygotowuje podręczniki dla prowadzących oraz pomoce dla przeżywających formację. W ramach spotkania zostaną omówione również bieżące zagadnienia dotyczące posługiwania w liturgii oraz przygotowanie tegorocznego spotkania diecezjalnych duszpasterzy służby liturgicznej.

W tym samym czasie, po raz pierwszy, swoje spotkanie odbędzie powołany trzyosobowy Zespół ds. weryfikacji materii Eucharystii. 


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-02-20 08:27:23
miniaturka

Azerbejdżan: wyświęcono pierwszego biskupa

Tą decyzją Papież pokazał, że pragnie rozwoju Kościoła w Azerbejdżanie pod ojcowskim przewodnictwem biskupa - tak wyniesienie do godności biskupiej salezjanina Vladimíra Fekete skomentował watykański sekretarz ds. relacji z państwami.
2018-02-20 09:06:58
miniaturka

Dagestan: zamordowano pięć kobiet

Pięć kobiet zginęło w zamachu na cerkiew prawosławną w Kizlarze w Republice Dagestanu. Do ataku przyznaje się tzw. Państwo Islamskie.
2018-02-20 09:42:45
miniaturka

25 lat Kościoła w Mongolii: "świeżość" głoszenia Ewangelii

Kościół w Mongolii jest młody i charakteryzujący się dynamizmem w głoszeniu Ewangelii – tak o pierwszych 25. latach Kościoła katolickiego w tym kraju mówi posługujący tam włoski misjonarz.
2018-02-20 10:01:50
miniaturka

Nowy numer biuletynu "Anamnesis"

Ukazał się kolejny, 92. numer biuletynu Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Episkopatu Polski "Anamnesis".
2018-02-20 10:29:51
miniaturka

Rekolekcje papieskie: nasze pragnienia złóżmy w Bogu, bo tylko On może je zaspokoić

Od niedzielnego popołudnia Papież przebywa w domu rekolekcyjnym księży paulistów w Aricci pod Rzymem, gdzie wraz ze swoimi współpracownikami z Kurii Rzymskiej bierze udział w rekolekcjach zamkniętych.
2018-02-20 10:52:40
miniaturka

Warszawa: sesja szkoleniowo-formacyjna dla duszpasterzy służby zdrowia

W Sekretariacie KEP w Warszawie odbyła się sesja szkoleniowo-formacyjna dla diecezjalnych duszpasterzy służby zdrowia, kapelanów szpitalnych oraz duszpasterzy posługujących w środowisku medycznym.