Strona główna
opoka.org.pl
2020-12-28 12:20
AC / KAI

Od dzieci dla małego Jezusa. Bożonarodzeniowe szopki z klocków LEGO w Krakowie

Ponad 50 szopek z klocków LEGO przygotowali wierni z Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie-Nowym Bieżanowie. Prace można oglądać na profilu społecznościowym parafii.

Autor/źródło: Sanktuarium Najświętszej Rodziny - fb.com, screenshot

Wikary ks. Paweł Filipiak podkreśla ogromne zainteresowanie przygotowaniem szopek ze znanych na całym świecie klocków LEGO. - W konkursie bożonarodzeniowych szopek głównym budulcem były znane i lubiane przez najmłodszych klocki LEGO. Tych wśród dziecięcych zabawek nie brakuje – co widać w kreatywnych efektach ich pracy – mówi KAI ks. Paweł Flipiak. Łącznie parafianie przygotowali 56 szopek z klocków LEGO. Regulamin konkursu pozwalał na użycie dodatkowych elementów, np. sianka.

Bartoszowi Leśniakowi z krakowskiej parafii na Nowym Bieżanowie budowa szopki zajęła dwie godziny. - Trzeba było precyzyjnie dopasować każdy klocek we właściwe miejsce, aby konstrukcja była trwała. Do budowy szopki wykorzystałem 120 klocków LEGO. Oczywiście nie zabrakło pastuszków, Maryi, Józefa, oraz malutkiego ludzika jako Jezuska – opowiada Bartosz Leśniak, 9-latek.

Wszystkie prace można zobaczyć na profilu parafii na portalu społecznościowym fb.com Sanktuarium Najświętszej Rodziny.

Parafianie z Nowego Bieżanowa zaangażowali się również w tegoroczną akcję Kolędników Misyjnych. - Trwając w radosnym okresie Bożego Narodzenia, zachęcamy do przyjęcia Kolędników Misyjnych, którzy w czasie pandemii nie mogą wyruszyć w tradycyjny sposób do naszych domów, głosząc Dobrą Nowinę o narodzeniu Zbawiciela świata – podkreśla s. Ewelina Kotwica, posługująca w sanktuarium na Nowym Bieżanowie.

Dzieci z parafii Najświętszej Rodziny wspólnie z rodzicami, siostrami michalitkami przygotowali krótki materiał filmowy przybliżający ideę Kolędy Misyjnej. - W tym roku w sposób szczególny pamiętamy w modlitwie i wspieramy dzieci z Kenii i Tanzanii – dodaje s. Ewelina.

źródło: jg / Kraków/ KAI

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-12-28 11:02:45
miniaturka

Eden Invitation: alternatywne podejście do osób homoseksualnych w Kościele

Kościół zdecydowanie potępia czyny homoseksualne, odnosząc się jednak z szacunkiem do osób o skłonnościach homoseksualnych. Czy w praktyce możliwe jest pogodzenie jednego z drugim? Duszpasterstwo „Eden Invitation” udowadnia, że tak.
2020-12-28 11:24:00
miniaturka

Jest stanowisko Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych KEP ws. szczepionek przeciw COVID-19!

Decyzja o szczepieniu jest kwestią wyboru danej osoby dokonanym przez nią w sumieniu – podkreśla Zespół Ekspertów ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski w swoim stanowisku na temat szczepionek.
2020-12-28 12:00:22
miniaturka

Ostrzeżenie: w Tatrach szaleje halny, może wiać nawet 170 km/h! Nie wychodźcie w góry!

Halny przybiera na sile! Przestrzegamy przed bardzo trudnymi warunkami panującymi w Tatrach. I prosimy: podajcie ten komunikat dalej – pisze Krzysztof Baraniak na portalu Tatromaniak.
2020-12-28 12:32:44
miniaturka

XX-wieczny polityk świętym? Proces beatyfikacyjny byłego kanclerza Austrii rozpoczęty

Czy XX-wieczny polityk może zostać świętym? – zadaje pytanie Grzegorz Górny na portalu wpolityce.pl. „Wśród osób wyniesionych na ołtarze przez Kościół wyraźnie brakuje polityków” – podkreśla Górny i przybliża postać Leopolda Figla, zaangażowanego w Pokutną Krucjatę Różańcową.
2020-12-28 12:46:11
miniaturka

Kard. Ravasi: nie można zamknąć się w religijnej oazie, odcinając się od kultury

Podczas wykładu wygłoszonego w trakcie inauguracji roku akademickiego na Papieskim Uniwersytecie Angelicum kard. Gianfranco Ravasi podkreślił, że dostrzegając słabości i zagrożenia współczesnej kultury, Kościół nie może się od niej odciąć, zamykając się w pewnym rodzaju kulturowego getta
2020-12-28 12:48:14
miniaturka

Ks. Studnicki: Prawda i autentyczność jest jedyną drogą

„Kościół musi się uczyć na te zarzuty reagować adekwatnie, szukając w każdej poszczególnej sytuacji prawdy, odpowiedzialności i sprawiedliwości. Dopiero wtedy będzie można mówić o procesie odbudowy” – mówi ks. Piotr Studnicki w rozmowie z Marcinem Makowskim dla Wirtualnej Polski.