Strona główna
opoka.org.pl
2021-04-28 11:23
JR / PAP

Od 4 maja łagodzenie obostrzeń, m.in. otwarcie galerii handlowych

Od 4 maja nastąpi otwarcie galerii handlowych, sklepów budowlanych i meblowych z limitem jedna osoba na 15 metrów kwadratowych; ten sam limit będzie obowiązywał w miejscach kultu religijnego i instytucjach kultury – powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Autor/źródło: Pixabay.com

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w środę na konferencji prasowej, że od 4 maja nastąpi otwarcie galerii handlowych, sklepów budowalnych i meblowych.

Minister zdrowia wyjaśnił później na tej samej konferencji prasowej, że otwarcie to nastąpi w limicie, który obowiązywał przed ostatnimi obostrzeniami, czyli jedna osoba na 15 metrów kwadratowych.

Niedzielski poinformował, że ten sam limit będzie stosowany w kościołach, miejscach kultu religijnego, a także w instytucjach kultury.

„Przed kolejnym weekendem, czyli 8 maja, zdecydowaliśmy się otworzyć hotele, które będą funkcjonały w regule obłożenia pięćdziesięcioprocentowego” – powiedział. Podkreślił, że znajdujące się na terenie hoteli strefy restauracyjne oraz wellness i spa będą cały czas zamknięte.

Aktualne informacje i zalecenia: www.gov.pl.


Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-04-28 10:38:43
miniaturka

Holandia: namysł potrzebny przed zakupem kota, ale nie przed aborcją

Jak pisze autorka bloga „Adoptuj Kościół w Holandii”, politycy liberalnej partii D66 złożyli wniosek o likwidację pięciodniowego okresu na przemyślenie przed wykonaniem zabiegu aborcji. Jednocześnie żądają wprowadzenia analogicznego okresu przed zakupem zwierzęcia domowego
2021-04-28 10:47:07
miniaturka

Strategiczne finansowanie rozwoju

O działaniach na rzecz walki z koronakryzysem, tworzeniu podstaw do zdynamizowania tempa rozwoju Polski po pandemii, rewolucji przemysłowej 4.0 i transformacji energetycznej w procesach inwestycyjnych z Pawłem Borysem, prezesem Polskiego Funduszu Rozwoju, rozmawia Janusz Grobicki.
2021-04-28 11:15:38
miniaturka

Forum 590 o morskiej energetyce wiatrowej – refleksje eksperta

Budowa farmy wiatrowej na Bałtyku to szansa, jakiej nie wolno zaprzepaścić - podkreśla Maciej Olczak, ekspert ds. offshore, CEO Asia Connecting Center i jej polskiego oddziału ENMARO. W tej chwili niewiele krajów potrafi samodzielnie zrealizować inwestycję w MEW.
2021-04-28 12:05:19
miniaturka

Rząd przedstawił wstępny harmonogram luzowania obostrzeń w maju

Rząd przedstawił wstępny harmonogram luzowania obostrzeń epidemicznych w maju. W najbliższym miesiącu otwarte będą m.in. galerie handlowe, siłownie, restauracje, a uczniowie wrócą do szkół.
2021-04-28 12:18:15
miniaturka

Odkryto siatkę osób podejrzanych o zamach na południowosudańskiego biskupa-nominata

Przypadkowo zgubiony przez jednego z napastników telefon umożliwił odkrycie siatki osób odpowiedzialnych za zamach na biskupa-nominata Christiana Carlassare z Sudanu Południowego. Są wśród nich trzej duchowni miejscowej diecezji
2021-04-28 12:37:13
miniaturka

Prof. Nowak o pandemii: musimy bronić rzeczywistości przed nierzeczywistością

„Mówienie, że mamy do czynienia z sezonową grypą, która jest wykorzystywana przez rządy do zabrania nam wolności, w jednej części jest na pewno nieprawdziwe – nie jest to zwykła grypa” – pisze na swoim profilu na Facebooku prof. Andrzej Nowak.