Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-12-06 10:26
Kościelny Inspektor Ochrony Danych

Ochrona danych w Kościele. Relacja ze szkolenia dla zakonów męskich

W dniach od 29 listopada do 1 grudnia 2018 r. w Centrum Formacyjno-Szkoleniowym Księżówka w Zakopanem odbyło się szkolenie dla osób zajmujących się ochroną danych w męskich zgromadzeniach zakonnych.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

W ostatni weekend listopada Kościelny Inspektor Ochrony Danych oraz Konferencja Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich zorganizowali spotkanie szkoleniowo-warsztatowe dla inspektorów ochrony danych oraz przedstawicieli administratorów danych osobowych dotyczące ochrony danych osobowych w męskich zgromadzeniach zakonnych.   

Wykłady oraz warsztaty prowadziły osoby (prawnicy i kanoniści) zajmujące się na co dzień ochroną danych w Kościele. Podczas spotkania zaprezentowano także internetową Platform dla Inspektorów Ochrony Danych. Narzędzie to powstało, aby umożliwić sprawną wymianę doświadczeń pomiędzy IOD oraz przyczynić się do pełniejszej realizacji praw osób fizycznych w Kościele katolickim.

Relacjonowane spotkanie było cenną okazją do wymiany doświadczeń dotyczących stosowania nowych regulacji dotyczących ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych oraz dało możliwość skonsultowania przyjętych i stosowanych rozwiązań problemów.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: KIOD, ochrona danych, RODO, szkolenie, zakonnicy