Strona główna
opoka.org.pl
2018-10-30 12:50
Kościelny Inspektor Ochrony Danych

Ochrona danych w Kościele. Relacja ze szkolenia dla inspektorów ochrony danych

W dniach 25–27 października 2018 r. w Centrum Formacyjno-Szkoleniowym "Księżówka" w Zakopanem odbyło się szkolenie dla inspektorów ochrony danych podmiotów kościelnych.

Autor/źródło: KIOD

W ostatni weekend października Kościelny Inspektor Ochrony Danych zorganizował spotkanie szkoleniowo-warsztatowe dla inspektorów ochrony danych oraz innych zainteresowanych osób dotyczące ochrony danych osobowych w Kościele katolickim. 

Wykłady oraz szkolenia prowadziły osoby (prawnicy i kanoniści) zajmujące się ochroną danych w Kościele oraz podmiotach powstałych na podstawie prawa świeckiego. Gościem spotkania był Wiceprezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych - Pan Minister Mirosław Sanek, który wygłosił wykład otwierający spotkanie na temat współpracy Urzędu Ochrony Danych Osobowych z jego kościelnym odpowiednikiem.

Wykłady pozwoliły pogłębić wiedzę na temat ochrony danych osobowych, ze szczególnym uwzględnieniem zadań i obowiązków inspektorów ochrony danych wynikających z nowych przepisów prawa kanonicznego i prawa świeckiego. Zajęcia warsztatowe natomiast dały możliwość zdobycia praktycznych umiejętności niezbędnych do sprawnego pełnienia tej funkcji.

Relacjonowane spotkanie było też cenną okazją do wymiany doświadczeń dotyczących stosowania nowych regulacji dotyczących ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych oraz dało możliwość skonsultowania przyjętych lokalnie rozwiązań.

Podczas szkolenia zainaugurowano także działanie internetowej Platformy dla Inspektorów Ochrony Danych. Narzędzie to ma pozwolić na sprawną wymianę doświadczeń pomiędzy IOD oraz przyczynić się do pełniejszej realizacji praw osób fizycznych w Kościele katolickim.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-10-30 11:55:59
miniaturka

Młodzież tubylcza z całego świata na ŚDM w Panamie

Ponad tysiąc młodych z ludów tubylczych z różnych części świata weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie.
2018-10-30 12:19:38
miniaturka

Duże zainteresowanie inicjatywami pod hasłem „Holy Wins”

Już nie tylko we Wrocławiu, w wieczór poprzedzający uroczystość Wszystkich Świętych, będzie można wziąć udział w marszu świętych lub spędzić czas na balu, którego uczestnicy przebiorą się za osoby wyniesione na ołtarze.
2018-10-30 12:48:40
miniaturka

Papież: u nas Polacy zostali przyjęci bardzo dobrze

Stolica Apostolska opublikowała zapis rozmowy Ojca Świętego ze skalabrynianami. Oprócz przekazanego im przemówienia Papież odpowiadał również na pytania zakonników pracujących wśród migrantów.
2018-10-30 13:21:19
miniaturka

Trwa 3. Ekumeniczna Pielgrzymka dla Sprawiedliwości Klimatycznej

"Idźcie!" - to hasło łączy ludzi różnych wyznań, którzy chcą razem pielgrzymować w intencji ochrony klimatu i przyrody. 3. Ekumeniczna Pielgrzymka dla Sprawiedliwości Klimatycznej jest już w drodze.
2018-10-30 13:47:35
miniaturka

Spotkała się Rada KEP ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego

Projekt Kongresu Kultury i edukacja przyszłych księży to najważniejsze tematy poruszone podczas spotkania Rady KEP ds. Kultury i Dziedzictwa Kulturowego.
2018-10-30 14:12:17
miniaturka

Po 100- leciu konsekracji fary w Mikstacie… Cotygodniowe nabożeństwo do Trójcy Świętej

Od dziś, w każdy wtorek, w mikstackiej parafii odprawiane będzie specjalne nabożeństwo do Trójcy Przenajświętszej. Ta inicjatywa duszpasterska to owoc uroczystości 100- lecia konsekracji fary.