Strona główna
opoka.org.pl
2021-10-11 16:09
Kościelny Inspektor Ochrony Danych

Ochrona danych osobowych w podmiotach kościelnych - relacja ze szkolenia KIOD

W dnia 7-9 października 2021 r. w Centrum Formacyjno – Szkoleniowym „Księżówka” w Zakopanem odbyło się szkolenie pt. „Ochrona danych osobowych w podmiotach kościelnych: kontrola, kancelaria, odpowiedzi”.

Księżówka
Autor/źródło: diecezja.pl

Było to pierwsze od czasu wystąpienia stanu pandemii stacjonarne szkolenie organizowane przez Kościelnego Inspektora Ochrony Danych. Było ono poświęcone dwóm głównym tematom: kontrolom oraz organizacji kancelarii w podmiotach kościelnych. 

Zgromadzonych na szkoleniu przywitał ks. Piotr Kroczek, który wprowadził uczestników w tematykę spotkania oraz zasygnalizował bieżące kwestie dotyczące ochrony danych osobowych w Kościele katolickim.

Podczas trzydniowego szkolenia swoje warsztaty prowadzili kanoniści i prawnicy oraz specjaliści z zakresu ochrony danych, pełniący funkcje inspektorów ochrony danych w podmiotach kościelnych. Audytorium mogło wysłuchać wykładów dotyczących praktyki działania IOD w podmiotach kościelnych oraz relacji regulacji archiwów kościelnych do przepisów Dekretu i RODO.

Gośćmi szczególnymi spotkania byli przedstawiciele Urzędu Ochrony Danych Osobowych, którzy opowiedzieli zgromadzonym o metodyce prowadzenia kontroli przez ten organ nadzorczy oraz realizacji porozumienia pomiędzy Prezesem UODO a KIOD


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-10-11 15:00:14
miniaturka

Za nami I edycja Europejskiego Forum Przyszłości

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie zakończyło się Europejskie Forum Przyszłości (EFP). W trakcie trzech dni wydarzenia, w 60 debatach uczestniczyło ponad 8 tys. gości, a transmisje online z debat i wydarzeń towarzyszących śledziło ponad 30 tys. widzów.
2021-10-11 15:02:50
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Jezus zasiada dziś przy stole w domu faryzeusza. Został zaproszony na obiad. To jedno z wielu miejsc, w których był goszczony. Przyjmował zaproszenia nie tylko od tych, którzy darzyli Go życzliwością.
2021-10-11 15:58:27
miniaturka

Prof. Roszkowski: zakwestionowano pojęcie prawdy, wolność stała się bóstwem

„To jest błędne koło, w którym dzisiejszy postmodernistyczny świat ugrzązł. Pytanie, co jest ważniejsze, wolność czy dobro i prawda” – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Wojciech Roszkowski. Przyznał, że cywilizacja zachodnia stoi dziś przed wieloma zagrożeniami – zewnętrznymi i wewnętrznymi.
2021-10-12 08:40:21
miniaturka

Ad limina drugiej grupy polskich biskupów w rocznicę otwarcia Soboru Watykańskiego II

Wczoraj rano Mszą odprawianą przy grobie św. Piotra rozpoczęła się wizyta ad limina Apostolorum drugiej grupy polskich biskupów.
2021-10-12 08:44:44
miniaturka

Pustoszejące seminaria we Włoszech i księża „globtroterzy”

Kościół we Włoszech stara się wypracować nowy plan duszpasterski, który będzie odpowiedzią na coraz bardziej odczuwalny brak kapłanów w tym kraju. Zdarza się, że jeden kapłan sprawować musi posługę duszpasterską w kilkunastu kościołach.
2021-10-12 08:54:22
miniaturka

#MyChurchToo: francuscy katolicy chcą odnowy Kościoła

Świeccy katolicy we Francji zainicjowali akcję, której celem jest odnowa Kościoła w tym kraju. Jest to reakcja na opublikowanie raportu niezależnej komisji, która przedstawiła wstrząsające dane nt. wykorzystywania seksualnego w środowisku kościelnym we Francji.