Strona główna
opoka.org.pl
2021-02-12 13:57
AC

Obrońcy życia w USA coraz bardziej zaniepokojeni postępowaniem Bidena

Wspierająca aborcję Neera Tanden została w grudniu nominowana przez prezydenta Bidena na kolejnego dyrektora OMB. Jak twierdzi Russ Vought, były dyrektor OMB, Tanden czeka zadanie dopilnowania, aby „polityka Bidena znalazła odzwierciedlenie w całym rządzie federalnym”.

Autor/źródło: wikimedia.org/wikipedia/commons/6/67/Neera_Tanden_by_Gage_Skidmore.jpg, edit

Russ Vought, były dyrektor Biura Zarządzania i Budżetu Białego Domu (OMB) ostrzegł, że obrońcy życia powinni martwić się wyborem prezydenta Bidena, który mianował na to stanowisko Neerę Tanden. Jeśli zostanie to potwierdzone przez Senat, Tanden będzie odgrywać kluczową rolę w Białym Domu.

„To na pewno powinno niepokoić obrońców życia z punktu widzenia programu politycznego, o przedstawienie którego zostanie poproszona” – powiedział Russ Vought, były dyrektor OMB. Vought udzielił wywiadu EWTN Pro-Life Weekly. Wyjaśnił, że stanowisko dyrektora OMB jest kluczowe. Tanden czeka zadanie dopilnowania, aby „polityka Bidena znalazła odzwierciedlenie w całym rządzie federalnym”. Wybór dyrektora OMB przez prezydenta Bidena odzwierciedla jego myślenie. Vought podkreślił, że Joe Biden najwyraźniej chciał obsadzić na tym stanowisku kogoś „zgodnego z jego ideologią”.

Neera Tanden wspierała aborcję podczas swojej kadencji w Center for American Progress. Swego czasu pochwaliła nawet byłą prezydent Planned Parenthood Cecile Richards za to, że „niestrudzenie walczyła o poprawę dostępu kobiet do aborcji”.

za: catholicnewsagency.com


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-02-12 13:09:46
miniaturka

Śmierć pana Sławomira – musimy wyciągnąć wnioski z tej tragedii

Po śmierci mężczyzny, któremu szpital w Plymouth odłączył wodę i pożywienie, Instytut Ordo Iuris przygotował petycję do premiera o „przyjęcie rozwiązań prawnych, które zabezpieczą los milionów Polaków mieszkających i pracujących poza granicami naszego kraju”.
2021-02-12 13:40:07
miniaturka

Trwa walka w obronie wolności akademickiej. Sprawa prof. Budzyńskiej znowu przed komisją

Po rocznej przerwie Uczelniana Komisja Dyscyplinarna Uniwersytetu Śląskiego powróciła do rozpoznawania sprawy prof. Ewy Budzyńskiej. Jej wykłady o rodzinie stały się przyczyną złożenia przez grupę studentów skargi na socjolog. W postępowaniu reprezentuje ją Instytut Ordo Iuris.
2021-02-12 13:57:42
miniaturka

Jak wzmocnić małżeńską relację? Pomoże Kurs Małżeński Alpha online!

14 lutego przypada Światowy Dzień Małżeństwa. Z tej okazji Krajowe Biur Alpha Polska zaprasza na Kurs Małżeński Alpha online. Jego celem jest pomoc parom w zbudowaniu silnych fundamentów relacji, nauczyć efektywnej komunikacji i pokazać jak najlepiej radzić sobie z różnicami.
2021-02-12 14:23:11
miniaturka

Prezydent powołał Radę ds. Ochrony Zdrowia. Czym będzie się zajmować?

Prezydent Andrzej Duda powołał w piątek Radę ds. Ochrony Zdrowia. Zaczynamy pracę Rady od wielkiego wyzwania, jakim jest pandemia Covid-19; liczę, że wkrótce ją pokonamy i zajmiemy się naprawianiem kolejnych obszarów ochrony zdrowia w Polsce – mówił prezydent na inaugurującym posiedzeniu Rady.
2021-02-12 14:38:24
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Dzisiejsza Ewangelia stanowi zachętę do głębszego spojrzenia na nasze podejście do Pokarmu, który Jezus pozostawił jako szczególny skarb dla całego rodzaju ludzkiego. Bez niego nie będziemy mogli postępować na drodze życia duchowego.
2021-02-12 15:28:31
miniaturka

Noworodki będą testowane pod kątem SMA. Dla neurologów to wiadomość roku!

Wszystkie noworodki w Polsce będą miały testy pod kątem rdzeniowego zaniku mięśni. To diametralnie może odmienić los chorych. Neurolodzy mówią, że to niezwykle ważna wiadomość. Najpierw testowane będą dzieci w kilku województwach, ale program, który wkrótce będzie wdrażany, docelowo będzie obejmował cały kraj.