Strona główna
opoka.org.pl
2021-08-31 13:04
mk

Obrońcy życia w Niemczech chcą przerwać ciszę wokół aborcji i obudzić opinię publiczną

Ruch pro-life w Niemczech od lat boryka się z licznymi wyzwaniami. Chociaż kraj ma 80 milionów ludzi, jego największa grupa pro-life, Aktion Lebensrecht für Alle (ALfA), liczy zaledwie 11 000 członków. Ci, którzy w ogóle chcą rozmawiać o aborcji, w przeważającej mierze ją popierają.

Autor/źródło: facebook.com/sundaysforlife

Mimo to, zainspirowana ruchem pro-life w Stanach Zjednoczonych, niewielka, ale rosnąca liczba Niemców coraz odważniej stara się obudzić opinię publiczną.

Cornelia Kamiński, która kieruje ALfA, przyznaje, że poglądy pro-life są bardzo niepopularne. „Kiedy jesteś pro-life w Niemczech, jesteś dziwakiem” – stwierdza. Cytowana przez WORLD Cornelia Kamiński mówiła także o agresji, z jaką spotykają się w Niemczech obrońcy życia, opowiadała o protestujących zwolennikach aborcji, którzy zrywali plakaty pro-life, wrzucali do rzeki krzyże i krzyczeli, że „Maryja powinna była dokonać aborcji małego Jezusa”.

Urodzona w Ameryce Alicia Düren jest przekonana, że działania w obronie życia w Niemczech to konieczność. Dlatego wraz z mężem założyła grupę Sundays for Life (Soboty dla życia). Organizują oni cotygodniowe publiczne demonstracje na placu miejskim w Augsburgu, przynosząc transparenty pro-life, w tym plakaty przedstawiające aborcję. Za każdym razem zbiera się tam ok. 30 osób.

W 2020 roku grupa z niezłym skutkiem zajęła się mediami społecznościowymi – działania Sunday for Life obserwuje ok. tys. 17 tys. osób. Członkowie organizacji, zainspirowani działaniami innych grup i sukcesami filmów, mówiących o aborcji, postanowili przygotować taką produkcję po niemiecku. Zamieszczony w czerwcu tego roku film odnotował do tej pory ponad 5 tys. wyświetleń.

O tym, że przesłanie pro-life dociera do kolejnych osób, świadczy rosnąca liczba uczestników Marszu dla Życia w Berlinie. W 2019 roku (zanim nadeszły pandemiczne ograniczenia) było ich 8 tysięcy – to o 2,7 tys. więcej niż rok wcześniej.

Źródło: liveaction.org

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-08-31 12:19:58
miniaturka

Podczas próby aborcji stracił nogi, dziś startuje na paraolimpiadzie

W paraolimpijskim biogramie Erniego Gawilana odnotowano, że „urodził się bez dolnych części nóg i ze słabo rozwiniętym lewym ramieniem”. Nie zaznaczono, że jego niepełnosprawność to efekt aborcji. „Musiałam dobrze pływać nawet w łonie matki, skoro przeżyłem aborcję” – żartuje sportowiec.
2021-08-31 12:56:36
miniaturka

Reżyser dokumentu o Matce Czackiej: chciałem zrobić film nie tylko dla wierzących

Chciałem zrobić film nie tylko dla ludzi wierzących. W Laskach panuje jakaś przedziwnie duchowa atmosfera, która sprawia, że ludzie tam wracają. Dziś nie ma już miejsc, w których tak jak tam ścierały się różne opinie a ludzie dyskutowali z szacunkiem - mówi reżyser filmu „Widzieć w ciemności”
2021-08-31 13:01:35
miniaturka

Kobiety osadzone w kalifornijskich więzieniach powinny spodziewać się gwałtów

Odkąd kalifornijskie prawo umożliwia transseksualnym mężczyznom przenoszenie do kobiecych więzień, więźniarki zachodzą w ciążę – alarmuje „Breitbart News”.
2021-08-31 14:06:40
miniaturka

Nowoczesne bezpieczeństwo energetyczne, czyli po co nam magazyny energii?

Polska energetyka stoi przed wieloma wyzwaniami w związku z rozwojem energetyki zeroemisyjnej i wprowadzaniem w życie zielonej transformacji. Jednym z ważnych elementów tych zmian jest budowanie magazynów energii, które posłużą ustabilizowaniu dostaw energii, minimalizacji strat w przesyle i skutków awarii sieci.
2021-08-31 14:34:51
miniaturka

Rusza “Czas dla stworzenia” - ekumeniczne święto na rzecz ochrony środowiska naturalnego

Jutro, 1 września, w Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia, rozpoczyna się „Czas dla stworzenia” - międzynarodowe święto ekumeniczne, które łączy setki tysięcy chrześcijan w modlitwie i działaniach na rzecz ochrony środowiska naturalnego.
2021-08-31 14:39:40
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Uzdrowienie teściowej Szymona musiało wywrzeć na apostołach duże wrażenie. Sekret uzdrawiającej mocy Jezusa to Jego intensywna i samotna modlitwa. Jego niezwykły kontakt z Ojcem.