Strona główna
opoka.org.pl
2018-09-08 08:12
Anna Bajon / Archidiecezja łódzka

„Oblicze Piękna” – Maryjny mural na ścianie łódzkiej kamienicy

„Oblicze Piękna” – to tytuł kolejnego muralu, który ozdobił jedną z łódzkich kamienic znajdujących się w centrum Łodzi. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, wszak Łódź przed laty nazwana już została miastem murali, jednak ten mural zasługuje na szczególną uwagę, bo przedstawia… Maryję.

Autorką tego dzieła jest Paulina Nawrot – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Mural znajduje się przy ulicy Wschodniej 70  – to jest w centrum Łodzi, gdzie znajdują się kamienice opuszczone i zamieszkałe, remontowane i oczekujące na rewitalizację.

To dziś w sposób uroczysty mural zostanie zaprezentowany szerokiej publiczności, bo to właśnie dziś w kościele katolickim obchodzi się narodziny Maryi. Maryjny mural w samym centrum Łodzi będzie przypominał jej mieszkańcom o obecności Matki przy swoich dzieciach na co dzień, w sposób zwyczajny, taki jakim było życie Maryi w Nazarecie.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-09-08 08:00:45
miniaturka

Bp Hinder, Jemen: brak kultury kompromisu

Wspólnocie międzynarodowej powinno bardziej zależeć na zakończeniu wojny w Jemenie. Jak na razie jest to konflikt zapomniany – uważa bp Paul Hinder, zwierzchnik Kościoła katolickiego w Arabii Południowej, a zatem również w Jemenie.
2018-09-08 08:07:26
miniaturka

Indonezja: rośnie nietolerancja religijna

W Indonezji rośnie poziom nietolerancji religijnej – czytamy w raporcie opublikowanym przez centrum badań nad społeczeństwem i religią, którego siedziba znajduje się w Dżakarcie.
2018-09-08 08:12:28
miniaturka

Syryjscy i libańscy biskupi na Jasnej Górze

Wzywamy wszystkich do nieustannej modlitwy o pokój na świecie. Z wdzięcznością za pomoc oraz z prośbą o modlitwę w intencji Syrii i Libanu na Jasną Górę przybyli tamtejsi biskupi.
2018-09-08 08:24:05
miniaturka
play

Abp Ryś do katechetów: Pan chce byśmy przekazywali wiarę i otwierali innych na Niego!

Ponad stu katechetów z regionu piotrkowskiego uczestniczyło w spotkaniu na rozpoczęcie roku katechetycznego, które odbyło się w kościele rektoralnym Panien Dominikanek p.w. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim.
2018-09-08 13:08:18
miniaturka

Katowice: w poniedziałek pogrzeb śp. abp. Szczepana Wesołego

Pogrzeb śp. abp. Szczepana Wesołego, długoletniego duszpasterza Polonii, odbędzie się w poniedziałek, 10 września br. o godz. 11.00 w katowickiej katedrze Chrystusa Króla. Uroczystościom pogrzebowym będzie przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak.
2018-09-08 13:11:37
miniaturka

Moskwa: gniewne reakcje na ustanowienie egzarchów dla Ukrainy

Patriarchat Moskiewski zareagował oburzeniem na mianowanie przez patriarchę Konstantynopola, Bartłomieja I dwóch egzarchów dla Ukrainy w ramach przygotowań do autokefalii.