Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2019-10-16 08:49
nc / o. Kazimierz Malinowski

Obchody 100-lecia Rycerstwa Niepokalanej w Polsce

W sobotę 19 października 2019 r. w Bazylice Franciszkanów w Krakowie odbędą się obchody 100-lecia Rycerstwa Niepokalanej w Polsce. W tym szczególnym dla Rycerzy miejscu, w październiku 1919 r. św. Maksymilian Maria Kolbe zainicjował pierwsze spotkanie.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

W uroczystościach wezmą udział wspólnoty Polski południowej gromadzące się przy parafiach. Spotkanie rozpocznie się konferencją w auli bł. Jakuba Strzemię o 11:30, po niej zgromadzeni udadzą się na wspólny różaniec do Bazyliki, po którym odbędzie się uroczysta Eucharystia.

Gospodarzami spotkania są bracia franciszkanie z Krakowa oraz Centrum Św. Maksymiliana w Harmężach z o. Piotrem Cuberem, asystentem prowincjalnym MI na czele. — W niedzielę 20 października 2019 r. w związku z obchodami 100-lecia istnienia Rycerstwa Niepokalanej w Polsce, przy Bazylice Franciszkanów w Krakowie będzie można w godzinach od 9.30 do 21.00 poznać dzieło zapoczątkowane przez św. Maksymiliana Kolbego.

W Auli bł. Jakuba Strzemię (wejście od plant) będzie można skorzystać z wielu możliwości poznania Rycerstwa. Każdy otrzyma medalik z Niepokalaną, który jest szczególnym symbolem rycerzy oraz będzie mógł poznać historię stuletniej działalności. W sali przygotowana będzie również wystawa zdjęć „Niepokalana w Krakowie”, które za ofiarę będzie można nabyć i zabrać ze sobą. Opracowywane są także reprinty pierwszych wydań Rycerza Niepokalanej z tekstami pisanymi przez samego Św. Maksymiliana. Na wszystkich odwiedzających oczywiście będzie czekać gorąca kawa i ciastko, by tak wspólnie uczcić setną rocznicę.

Źródło: Biuletyn Tygodniowy CiZ


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Polska, rocznica, obchody, Rycerstwo Niepokalanej, 100-lecie Rycerstwa Niepokalanej