Strona główna
opoka.org.pl
2019-02-18 18:15
ek / Paweł Pasierbek SJ

O. Sosa: Kościół w Wenezueli blisko ludzi, trzeba nowych wyborów

Sytacja w Wenezueli jest krytyczna, odczuwa się ogromne napięcie. Ludzie żyją cierpiąc w niewyobrażalny sposób, często w wielkiej nędzy. Ta sytuacja spowodowała, że wielu migruje poza granice.

Autor/źródło: pedrucho/Pixabay/licencja CC0

A sam kryzys polityczny nie tylko dotyka temtejsze społeczeństwo, ale także wspólnotę międzynarodową, która jest podzielona, co do jego rozwiązania – uważa przełożony generalny zakonu jezuitów.

O. Arturo Sosa, który sam jest Wenezuelczykiem podkreślił, że trzeba żyć nadzieją na pokojowe rozwiązanie tej sytuacji, które doprowadziłoby do nowych wyborów. W wywiadzie dla Radia Watykańskiego wskazał także na rolę i miejsce Kościoła w tej sytuacji.

O. Sosa – Kościół po stronie ludu, potrzeba nowych wyborów

“Kościól wenezuelski przede wszystkim jest blisko ludzi. I nie odnosi się to tylko do ostatnich miesięcy, ale jest tak już od wielu lat. Szkoły, parafie, centra społeczne nie tylko zwracały uwagę i mówiły o tym, co się dzieje, ale także starały się konkretnie pomagać ludziom – zaznaczył o. Sosa. – Kościół, tamtejsza Konferencja Episkopatu mówi jednym głosem razem z Papieżem Franciszkiem. Wielokrotnie podkreślała, że jest po stronie ludzi, nie opowiada się za żadnym ugrupowaniem politycznym. Nie chce politycznej polaryzacji, ale pragnie, aby był słyszany głos ludzi, ich cierpienie, bo ta sytuacja domaga się pomocy i wsparcia. Konferencja Episkopatu mówiła niejednokrotnie, że aby móc zrealizować to pragnienie potrzeba nowego rządu, a więc potrzeba nowych wyborów.”

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy