Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-10-25 12:38
S. Zielińska / Natalia Skipietrow

O mariańskich misjonarzach i rwandyjskiej kuchni

„Na trzech kamieniach" - to tytuł kolejnego filmu z cyklu „Rwanda – na wzgórzach Boga", który opowiada o misjach mariańskich w tym kraju.

Co rwandyjska gospodyni wkłada do garnka? Jak zbudowana jest tamtejsza kuchnia i czemu tak ważne jest, aby była pod dachem? Czym jest dom dla Rwandyjczyków i dlaczego nie wypasają oni zwierząt poza własną zagrodą? – na te i inne pytania odpowiada ks. Grzegorz Leszczyk MIC w filmie pt. „Na trzech kamieniach".

W imieniu ks. Łukasza Wiśniewskiego MIC, dyrektora Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich, zapraszamy do oglądania drugiego odcinka polskiego serialu na YouTube o misjach mariańskich pt. „Rwanda – na wzgórzach Boga".

Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich (SPM) jest wspólnotą osób świeckich, które z miłości do Boga i Matki Boskiej, razem z marianami, głoszą Dobrą Nowinę całemu światu. Stowarzyszenie objęło swoim wsparciem również mariańskich misjonarzy z Polski, którzy pracują w Afryce, Azji, Ameryce Południowej, a także udziela pomocy placówkom misyjnym na tych terenach, obecnie w Rwandzie, Kamerunie, Indiach, Brazylii i na Filipinach.

Serial składa się z 12 odcinków, które będą się ukazywać na kanale YouTube Pomocników Mariańskich - w czwartki i niedziele. W serialu widzowie zobaczą pracę misjonarzy „od kuchni". Będą mogli od nich usłyszeć nie tylko o ich pracy, ale także o życiu ich podopiecznych: relacjach rodzinnych, jedzeniu czy szkole. Serial podejmuje też tematy trudniejsze, jak los niewidomych dzieci i pracę z wiernymi po traumie ludobójstwa w 1994 r. Nie zabraknie także świadectw o opiece św. Stanisława Papczyńskiego, historii 4-metrowego posągu Jezusa Miłosiernego oraz opowieści o Mszy świętej i tańcu.


Źródło: Natalia Skipietrow, Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich


Podziel się tym materiałem z innymi: