Strona główna
opoka.org.pl
2021-04-15 09:24
JR

O. Leon wyszedł ze szpitala. Dziękuje za wsparcie modlitewne

Jak poinformowali benedyktyni tynieccy, o. Leon Knabit wrócił do klasztoru po pobycie w szpitalu. Trafił tam w Wielki Piątek z powodu stanu zapalnego. Już czuje się dobrze i dziękuje za modlitwy w jego intencji.

Autor/źródło: Piotr Drabik /Flickr (CC BY 2.0)

Jak napisali w mediach społecznościowych benedyktyni z Tyńca, o. Leon jest już w klasztorze.

„Z radością informujemy, że wczoraj (13.04) do klasztoru powrócił nasz współbrat, o. Leon Knabit. Ojciec Leon czuje się dobrze i przekazuje wszystkim swoje pozdrowienia. Jednocześnie dziękuje tym, którzy modlili się w jego intencji. Do tych podziękowań dołącza się cała wspólnota mnichów z Tyńca”.

Przypomnieli, że o. Leon trafił do szpitala nie z powodu zakażenia koronawirusem, ale innych dolegliwości. Poprosili także o dalszą modlitwę w intencji współbrata.

„Jak zawiadamialiśmy wcześniej, o. Leon przebywał w szpitalu od Wielkiego Piątku, gdy zaobserwowano u niego niepokojące objawy. Zgodnie z diagnozą lekarską, jego problemy zdrowotne nie wynikały z zakażenia koronawirusem lub powikłaniami na tle COVID-19, lecz ze stanu zapalnego, który szczęśliwie udało się wyleczyć. W dalszym ciągu polecamy Waszym modlitwom życie i zdrowie naszego najstarszego mnicha”.

Źródło: Facebook / o. Leon Knabit


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-04-14 18:46:56
miniaturka

Źródła odnawialne będą decydować o przyszłej wartości Grupy PGE

Z Wojciechem Dąbrowskim, prezesem PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., rozmawia Maciej Małek. „Transformacja polskiej energetyki i inwestycje w odnawialne źródła energii są niezbędne, a przez to także nieuchronne” – mówi prezes PGE.
2021-04-15 08:34:27
miniaturka

Ruszyły zapisy na szczepienia dla 56-latków, którzy wcześniej nie wypełnili zgłoszenia

W czwartek ruszyły zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla 56-latków, którzy na początku roku nie wypełnili formularza zgłoszeniowego na szczepienie. Rejestracja odbywa się przez internet, infolinię 989, SMS-em pod numer 880-333-333 lub w punktach szczepień.
2021-04-15 08:47:40
miniaturka

Włosi odkrywają postać Laury Mainetti, zakonnicy zamordowanej przez satanistki

Beatyfikacja Laury Mainetti odbędzie się 6 czerwca na stadionie miejskim w Chiavennie, gdzie zakonnica pracowała z młodzieżą i została bestialsko zamordowana. „Ta męczeńska śmierć była ukoronowaniem jej całego życia oddanego wiernie na służbę Bogu” – mówi Francesca Consolini, postulatorka w procesie beatyfikacyjnym.
2021-04-15 10:08:33
miniaturka

Kard. Ouellet: potrzebna promocja powołań kapłańskich

„Kościół znajduje się dziś w trudnej sytuacji, są w nim silne, choć powierzchowne napięcia. Aby je przezwyciężyć, pilnie potrzebujemy pogłębionej refleksji teologicznej o tajemnicy Kościoła, o posługach i charyzmatach we wspólnocie ochrzczonych” – mówi kard. Marc Ouellet.
2021-04-15 10:51:22
miniaturka

Dwa lata od pożaru katedry Notre Dame. Trwają prace nad odbudową

Dwa lata temu oczy całego świata zwróciły się w stronę Paryża – płonęła słynna katedra Notre-Dame. Przyczyny pożaru do tej pory nie zostały wyjaśnione. Renowacja trwa, ale zajmie jeszcze kilka lat. Otwarcie świątyni planowane jest na 2024 rok, kiedy to Paryż ma być gospodarzem Letnich Igrzysk Olimpijskich.
2021-04-15 12:20:33
miniaturka

Sprostowanie

„W związku z publikacją artykułu pt. „Sensacyjne zarzuty medialne wobec kard. Dziwisza dalekie od prawdy”, zamieszczonego w dniu 27 listopada 2020 r. na portalu opoka.news, TVN S.A. oświadcza, że: