Strona główna
opoka.org.pl
2019-10-22 12:45
PS

O Fundacji Świętego Józefa w "Między Ziemią a Niebem"

Fundacja Świętego Józefa ma wesprzeć diecezje, biskupów, żeby pomoc osobom pokrzywdzonym była konkretna, profesjonalna i rzeczywista.

- Fundacja Świętego Józefa ma wesprzeć diecezje, biskupów, żeby pomoc osobom pokrzywdzonym, która jest konieczna i którą Kościół zadeklarował - chociażby konsultacje prawne czy pomoc terapeutyczna - była konkretna, profesjonalna i rzeczywista - podkreślił ks. Piotr Studnicki, kierownik Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży, w programie "Między Ziemia a Niebem" (20 października 2019 r.).

Gościem programu była również Marta Titaniec. - Stawanie po stronie człowieka - tak określiła cel swojego zaangażowania w pomoc skrzywdzonym seksualnie we wspólnocie Kościoła w inicjatywie "Zranieni w Kościele" i podjęcie nowej funkcji w powstającej  Fundacji Świętego Józefa. W pracach Fundacji Świętego Józefa będzie brał udział jako przedstawiciel osób skrzywdzonych Wiktor Porycki. - Fundacja powstała przede wszystkim dla dobra osób skrzywdzonych, więc z nimi będziemy pracować nad tym, co jest dla nich najbardziej potrzebne - zaznaczyła Titaniec.

Ks. Studnicki zwrócił uwagę na obecność w diecezjach duszpasterzy osób skrzywdzonych. Są oni powoływani, żeby pomóc przepracować zranienie na płaszczyźnie wiary. - Pamiętajmy, że jeśli sprawcą zranienia jest ksiądz, to zranienie ma niezwykle głęboki charakter, dotyka samej relacji z Bogiem - mówił Kierownik Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.

Pytany o najbliższe zadania Biura, którym kieruje, ks. Studnicki zaznaczył, że będzie to włączenie się w przygotowanie międzynarodowej konferencji dla przedstawicieli z Europy Środkowo-Wschodniej, organizowanej przez Papieską Komisją ds. Ochrony Małoletnich w maju przyszłego roku w Warszawie.


NAGRANIE: https://vod.tvp.pl/video/miedzy-ziemia-a-niebem,20102019,44619845


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-10-22 11:01:02
miniaturka

Rekolekcje Ból, cierpienie, strata. Jak sobie poradzić? 22-24 listopad 2019

Rekolekcje weekendowe dla osób doświadczających różnego cierpienia, braków, strat i poszukujących pokoju serca. Loretto (60 km od Warszawy)
2019-10-22 11:50:22
miniaturka

Kraków: trwa międzynarodowa konferencja o "Osobie i czynie"

W dniach 22-23 października 2019 na UPJPII w Krakowie odbywa się konferencja upamiętniającą pierwsze polskie wydanie „Osoby i czynu” – najbardziej fundamentalnego z dzieł filozoficznych Karola Wojtyły.
2019-10-22 12:18:13
miniaturka

Dziś wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II

Kościół katolicki na całym świecie wspomina dziś św. Jana Pawła II. Zmarły 2 kwietnia 2005 pierwszy w dziejach papież - Polak jest jednym z najszybciej wyniesionych na ołtarze wyznawców w czasach nowożytnych.
2019-10-22 12:59:19
miniaturka

Kard. Ryłko: być bardziej odpowiedzialnymi za dziedzictwo duchowe św. Jana Pawła II

W homilii podczas Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II, kard. Stanisław Ryłko zachęcał do odnowienia refleksji nad znaczeniem pontyfikatu i nauczania papieża-Polaka.
2019-10-22 13:24:50
miniaturka
play

Nagroda dla filmu NIEPLANOWANE!

Nagroda prezydenta Andrzeja Dudy w kategorii "Film, który zmienia życie" przyznana podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów trafiła do twórców filmu „Nieplanowane”!
2019-10-22 13:52:47
miniaturka

Jan Paweł II inspiracją dla dzieł miłosierdzia Caritas

Jak mówił św. Jan Paweł II, „Miłosierdzie jest “drugim imieniem” miłości, ujmującym jej aspekt najgłębszy i najbardziej wzruszający: jej gotowość do zaspokojenia wszelkich potrzeb, a zwłaszcza jej bezgraniczną zdolność przebaczania”.