Strona główna
opoka.org.pl
2019-05-08 20:33
ks. Sławek Murawka SChr

O Apostole Filipie z dzisiejszego Pierwszego Czytania, bo jest jak wściekły byk...

Jeszcze w poniedziałek święto Apostołów Filipa i Jakuba nie przedstawiało go w zbyt dobrym świetle. Kolejne dni i... jego działalność wprost zachwyca!

Dopiero po zesłaniu Ducha Świętego widać po wszystkich Apostołach niezwykłą moc, ufność, spontaniczność, i wręcz nieograniczoną wyobraźnię miłości! Wyjść na pustą drogę? W południe? Tam? Wtedy? Może stąd to nieoczekiwane skojarzenie z prawem drogowym... Ale chyba choć trochę uzasadnione, prawda?

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-05-08 15:35:22
miniaturka

Święcenia diakonatu w Katedrze Wawelskiej

Abp Marek Jędraszewski na święceniach diakonatu w Katedrze Wawelskiej mówił, że we współczesnym świecie potrzeba odważnych świadków Chrystusa.
2019-05-08 16:09:34
miniaturka

Prymas: nie może być zgody, by z jakiegokolwiek powodu naruszać, co dla drugiego święte!

- Nie może być zgody, by z jakiegokolwiek powodu naruszać to, co dla poszczególnych ludzi, grup społecznych czy wyznaniowych jest nienaruszalne – powiedział KAI Prymas Polski abp Wojciech Polak komentując ostatnie wydarzenia w Płocku i Warszawie.
2019-05-08 16:30:32
miniaturka

Papież podsumowuje podróż do Bułgarii i Macedonii Północnej

Podczas audiencji środowej Papież Franciszek nawiązał do zakończonej wczoraj podróży do Bułgarii i Macedonii Północnej.
2019-05-09 08:17:23
miniaturka

Papież do dziennikarzy w samolocie

Narody Bułgarii i Macedonii Północnej mają wielowiekową tradycję, ale musiały długo walczyć, aby uzyskać niepodległość i zachować własną tożsamość. Tyle walk, tyle krwi, tyle mistyki – mówił Papież w drodze powrotnej ze Skopje do Rzymu.
2019-05-09 08:23:54
miniaturka

Potrzebne korytarze humanitarne dla uchodźców w Libii

Sytuacja w Libii z dnia na dzień staje się trudniejsza. Wielu uchodźców przebywa w obozach dla nich utworzonych, gdzie brakuje już miejsc i coraz trudniej o podstawowe środki do życia. Potrzebne są więc korytarze humanitarne, którymi można by ich stamtąd ewakuować.
2019-05-09 09:11:24
miniaturka

Mozambik: po cyklonie pozostał głód i epidemie

Ponad 600 zabitych i dziesiątki tysięcy przesiedlonych to straty jakie poniósł Mozambik po uderzeniu dwóch cyklonów. Idai i Kenneth zniszczyły też domy i pola uprawne, a w niektórych częściach kraju ogłoszono epidemię cholery.