Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-02-05 18:39
S. Zielińska / KAI

Nowy Targ: X Bieg Podhalański im. Jana Pawła II odwołany

Zaplanowany na 10 lutego X Bieg Podhalański im. Jana Pawła II zostaje przeniesiony na inny termin. Powodem odwołania zawodów jest niewystarczająca ilość śniegu, aby przygotować trasę biegową.

Autor/źródło: www.bieg.nowytarg.pl

- Nie podajemy konkretnego terminu przesunięcia zawodów z uwagi na prognozy pogody, które w najbliższym czasie nie zwiastują opadów śniegu na Podhalu. Termin zawodów zostanie ustalony jak tylko warunki atmosferyczne pozwolą na przygotowanie trasy biegowej - mówi Jadwiga Guzik, dyrektor zawodów.

Organizatorzy proszą o śledzenie komunikatów na stronie internetowej www.bieg.nowytarg.pl, w których będą powiadamiać o panujących warunkach i o wyznaczeniu nowego terminu zawodów.

Zawody miały odbyć się wokół nowotarskiego lotniska, które było miejscem spotkania milionowej rzeszy górali z Janem Pawłem II w 1979 r. Biegowi narciarze mieli wystartować na dystansie 5, 15 lub 30 km.

Dla pokreślenia jubileuszowego charakteru zawodów to właśnie podczas Biegu Podhalańskiego w roku 2018 miały odbyć się Mistrzostwa Polski Amatorów w Biegach Narciarskich PZN, byłaby to również jedna z edycji Pucharu Polski Amatorów w Biegach Narciarskich PZN.

W poprzednich edycjach zawodów brali udział m.in. znani kapłani, np. ks. prałat Tadeusz Juchas, wieloletni kustosz sanktuarium w Ludźmierzu, a nawet sama Justyna Kowalczyk.

jg / Nowy Targ


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Nowy Targ, bieg podhalański, narty biegowe