Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-05-07 11:17
AC / Caritas Polska

Nowy partner akcji #WdzięczniMedykom. Wsparcie dla szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą

Ogólnopolska akcja Caritas #WdzięczniMedykom, dedykowana szpitalom i pracownikom służby zdrowia zaangażowanym w walkę z koronawirusem, zyskała nowego partnera – Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System.

Autor/źródło: Dział Komunikacji Caritas Polska

Środki przekazane przez spółkę zostaną przeznaczone na zakup wyposażenia niezbędnego do walki z COVID-19 dla szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą.

– Działania Caritas w walce z koronawirusem z każdym tygodniem przybierają na sile i przyciągają nowych partnerów. Cieszymy się, że tak uznana firma jak Gaz-System dołączyła do tego grona – mówi ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska. – Środki przekazane przez Gaz-System przeznaczymy na zakup wyposażenia  dla szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą, którego personel już w pierwszych dniach epidemii został zaangażowany do walki z jej skutkami – dodaje.

Darowizna Gaz-System w wysokości 200 tys. zł pozwoli Caritas Polska na zakup dwóch respiratorów oraz środków ochrony osobistej w postaci atestowanych kombinezonów ochronnych i maseczek, a także płynów do dezynfekcji.

– W dobie panującej epidemii, najważniejsza jest ludzka solidarność. Dlatego podjęliśmy decyzję o przekazaniu środków finansowych w ramach akcji Caritas #WdzięczniMedykom dla szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą na najbardziej potrzebne urządzenia i środki ochrony osobistej, które posłużą do walki z COVID – podkreśla Tomasz Stępień, prezes zarządu Gaz-System.

W ramach akcji #WdzięczniMedykom Caritas Polska zamówiła już 100 respiratorów produkcji brytyjskiej, cieszących się dobrą opinią polskich medyków. Pierwsze urządzenia w ubiegłym tygodniu zostały przekazane do Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów w Warszawie oraz do Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu. Obie placówki należą do ośrodków leczących osoby zarażone koronawirusem. Kolejne respiratory od Caritas trafią do polskich szpitali w maju i w czerwcu.

Poza respiratorami Caritas Polska dostarcza szpitalom, a także hospicjom i zakładom opiekuńczo-leczniczym w całym kraju środki ochrony osobistej dla personelu medycznego oraz inne niezbędne wyposażenie. Do tej pory organizacja zakupiła 100 tys. maseczek chirurgicznych, 9 tys. masek KN95 oraz 2 tys. przyłbic, 10 tys. kombinezonów ochronnych, a także 12 specjalistycznych łóżek szpitalnych. Wartość sprzętu i wyposażenia medycznego sfinansowanego dzięki kampanii #WdzięczniMedykom przekroczyła już 4,6 mln zł.

Akcja rozwija się dzięki wsparciu darczyńców instytucjonalnych oraz indywidualnych. Na zebraną w jej ramach kwotę, poza środkami przekazanymi przez Gaz-System, składają się m.in. darowizny od Fundacji Carrefour, firm Concordia, Generali, sieci Lidl, PWPW, Felicity Estates, a także od wielu osób, które zdecydowały się wspomóc zakup sprzętu i wyposażenia dla polskich medyków. Do akcji wciąż można się przyłączyć, szczegóły na www.caritas.pl/medycy.


Kampanię Caritas #WdzięczniMedykom można wesprzeć

●  przekazując darowiznę na stronie caritas.pl/medycy

●  wysyłając SMS o treści MEDYK na numer 72052 (koszt 2,46 zł)

●  wpłacając dowolną kwotę na konto 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 (tytuł wpłaty MEDYK)


O Caritas

Caritas to największa organizacja dobroczynna w Polsce. Pomaga setkom tysięcy potrzebujących w kraju i za granicą. Struktura Caritas w Polsce składa się̨ z Caritas Polska, która pełni funkcję koordynatora projektów ogólnopolskich i zagranicznych oraz z 44 Caritas diecezjalnych, które niosą̨ bezpośrednią̨ pomoc potrzebującym. Caritas Polska od trzech lat dynamicznie zwiększa skalę działania. W 2019 roku jej wydatki na działalność́ dobroczynną przekroczyły rekordowy pułap 100 milionów złotych. W tym roku obchodzimy 30-lecie działalności Caritas w Polsce. Organizacja jest częścią̨ sieci Caritas Internationalis i Caritas Europa.

źródło: Dział Komunikacji Caritas Polska


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Caritas Polska, koronawirus, medycy, #WdzięczniMedykom, Gaz-System