Strona główna
opoka.org.pl
2018-06-29 09:18
Wydawnictwo Promic

Nowenna i litania do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Tytuł Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest związany z wizerunkiem Maryi czczonym w Rzymie.

Autor/źródło: Wydawnictwo Promic

Zbiór modlitw zebranych w książeczce przeznaczony jest dla każdego, kto pragnie za wstawiennictwem Maryi zanosić do Boga swe prośby, bo któż lepiej od Niej ubłaga Syna o pomoc dla nas, kto pochyli się nad ludzkimi problemami z taką miłością i wyrozumiałością jak Ona?

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

DZIEŃ PIERWSZY

Matko Nieustającej pomocy, z sercem ochotnym i dziecięcą ufnością przychodzę do Ciebie, by się modlić przed Twoim cudami słynącym wizerunkiem. Trzymasz w ramionach Jezusa, mojego Zbawiciela i Boga. On wszechmocny. On Panem życia i śmierci. On jest najwyższym szafarzem wszelkiego dobra i wszelkich łask. Ty, Jego Matka, możesz zwrócić się do Niego z każdą prośbą i zostaniesz wysłuchana. Wszak On sam dawał nam, biednym grzesznikom, wielorakie dowody, że nie umie i nie chce odmówić Ci niczego.

Matko Jezusa, zawierzam się Twemu wszechmocnemu wstawiennictwu i w tej nowennie błagam Cię o łaskę... [tu należy wymienić intencję]. Zwracam się do Ciebie z niezachwianą ufnością, wiedząc, że Ty modlisz się nieustannie za swoje dzieci, a zatem i za mnie, jako że jestem jednym z nich.

Ojcze nasz; Zdrowaś Maryjo; Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo...

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy