Strona główna
opoka.org.pl
2019-07-20 11:45
ek / Michał Król SJ

Nowe międzynarodowe ciało zajmujące się wolnością religijną

Utworzenie nowej międzynarodowej organizacji zajmującej się wolnością religijną i jej naruszaniem na całym świecie zapowiedział amerykański sekretarz stanu.

Autor/źródło: Pixabay, martinduss, Pixabay License

Mike Pompeo wystąpił na konferencji, jaka odbywa się w Waszyngtonie. Uczestniczą w niej również przedstawiciele Stolicy Apostolskiej.

Amerykański polityk wspomniał, że poza ogłoszonym szczytem, jaki USA i Watykan planują w październiku, kraje takie jak Albania, Maroko i Kolumbia zapowiedziały organizację podobnych przedsięwzięć na przedłużeniu waszyngtońskiego spotkania. Zachęcił do szerokiego uczestnictwa w tych wydarzeniach.

Pompeo mocno skrytykował za łamanie wolności religijnej głównych politycznych przeciwników Stanów Zjednoczonych, jakimi są Iran i Chiny. Aresztowanie ponad miliona Ujgurów i innych mniejszości w Państwie Środka było tylko jednym z przykładów kryzysu praw człowieka w tym kraju, który nazwał „plamą stulecia”. Wspomniał również o Myanmarze czy kubańskich liderach religijnych, którym reżim odmówił możliwości przylotu na konferencję.

Źródło: www.vaticannews.va


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy