Strona główna
opoka.org.pl
2018-04-19 20:15
Marek Mendyk / ks. Marek Korgul

Nowa strona Komisji Wychowania Katolickiego KEP

Po kilku latach funkcjonowania dawnej strony Komisji Wychowania Katolickiego pojawia się jej nowa odsłona.

Autor/źródło: Pixabay, falco, licencja: CC0

Na nowej stronie znajdują się bieżące informacje dotyczące katechezy oraz relacje z prac Komisji Wychowania Katolickiego KEP. Można na niej odnaleźć także ważne zagadnienia prawne związane z organizacją zajęć z religii oraz kształceniem katechetów. Nie zabraknie również wiadomości dotyczących przygotowania nowej Podstawy programowej katechezy Kościoła katolickiego w Polsce oraz Programu nauczania religii rzymskokatolickiej w przedszkolach i szkołach. 

Zapraszamy do odwiedzania! 

Wyrażamy serdeczne podziękowanie Fundacji "Opoka" za trud przygotowania strony internetowej. Słowa wdzięczności kierujemy w stronę ks. Bernarda Koja (prezesa Fundacji) oraz p. Witka Zawadzkiego, który podjął zadanie opracowania technicznego nowej strony.

Linki zewnętrzne:

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-02-23 13:08:59
miniaturka

Młodzi z KSM-u zawierzą się Matce Bożej

W sobotę, 24 lutego, KSM-owicze z całej Polski zawierzą się Matce Boskiej Częstochowskiej.
2018-02-23 13:26:14
miniaturka
play

Siennica: kapucynki na siłowni apelują o pomoc dla domu dziecka

Na profilu facebookowym sióstr kapucynek Najświętszego Serca Jezusa z Siennicy pojawił się niecodzienny filmik. Zakonnice ćwicząc na siłowni oraz trenując boks, promują zbiórkę na remont prowadzonego przez nich domu dziecka.
2018-02-23 13:45:07
miniaturka

25 lutego – Niedziela „Ad Gentes” – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami

II niedziela Wielkiego Postu w Kościele w Polsce jest przeżywana jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku obchodzimy ją 25 lutego pod hasłem „Uczniowie-misjonarze mocą Ducha Świętego”.
2018-02-23 14:41:20
miniaturka

Papież Franciszek na Twitterze

W swoim najnowszym wpisie w mediach społecznościowych Ojciec Święty zachęca nas do ofiarowania modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie.
2018-02-23 14:54:17
miniaturka

Watykan: wkrótce mają nastąpić duże zmiany w Kurii Rzymskiej

W poniedziałek 26 lutego Franciszek „zamierza dać jasny znak” zmian w Kurii Rzymskiej i 19 marca – w piątą rocznicę rozpoczęcia swego pontyfikatu – mianuje nuncjuszami trzech dotychczasowych wyższych urzędników Kurii Rzymskiej.
2018-02-23 15:14:10
miniaturka

Papieskie rekolekcje: przeszkody, które człowiek stawia Panu Bogu

W dniu dzisiejszym Ojciec Święty zakończył rekolekcje wielkopostne, które odprawiane były w domu ojców paulistów w Aricci pod Rzymem.