Strona główna
opoka.org.pl
2021-06-21 13:13
AC / PAP

Nowa Biała: wiele osób pomaga pogorzelcom

Po wielkim pożarze wsi Nowa Biała na Spiszu, wiele osób chce pomagać pogorzelcom. Zorganizowano m.in. zbiórki pieniędzy, a w remizach OSP organizowane są zbiórki darów. Wiele remiz OSP z południa Małopolski włączyło się do akcji pomocy pogorzelcom.

Autor/źródło: PAP

Na portalach internetowych pojawiło się też wiele zbiórek pieniężnych. Wiele osób telefonuje do Urzędu Gminy Nowy Targ z pytaniami o weryfikację ich wiarygodności. Wójt zapewnia, że na stronie Urzędu jeszcze w poniedziałek pojawi się oficjalne konto bankowe przeznaczone na zbiórkę dla Nowej Białej.

Wiele remiz OSP z południa Małopolski włączyło się do akcji pomocy pogorzelcom. W oznaczonych chętni mogą zostawiać dary dla poszkodowanych, które druhowie dostarczą do Nowej Białej. Potrzebne są teraz materiały budowlane, sprzęt budowlany, środki higieniczne, sprzęt do sprzątania, a także gumiaki, widły, siekiery czy łopaty.

autor: Szymon Bafia

szb/ mark/ PAP


Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-06-21 11:11:36
miniaturka

Zespół „Tylko Ty” wydał płytę. Premierowy utwór „Cud” zachwyca!

„Wbrew wszystkiemu co narzuca świat, idź pokochaj jeszcze raz” śpiewa zespół „Tylko Ty”. To wezwanie rozbrzmiewa w premierowym utworze „Cud” i jest misją ukrytą w każdej piosence debiutanckiej płyty zespołu, wyłonionego spośród stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
2021-06-21 12:32:00
miniaturka

Neuer z opaską LGBT – gdy sport przegrywa w starciu z ideologią

Tęczowa opaska na ramieniu kapitana reprezentacji Niemiec wzbudza nie tylko kontrowersje wśród kibiców, ale grozi też jego zawieszeniem w dalszej fazie Euro 2020. Tak jest w teorii, według UEFA jednak manifestowanie poglądów politycznych nie jest problemem, jeśli dotyczą one tolerancji dla LGBT
2021-06-21 13:01:32
miniaturka

Jezus też był dzieckiem, zdanym na wolę człowieka

„Jezus utożsamia się z każdym człowiekiem, a szczególnie z tym najbardziej bezbronnym, jeszcze nienarodzonym” – mówił bp Jan Wątroba podczas „Dnia Świętości Małżeństw i Rodzin”. Częścią obchodów był „Marsz dla Życia i Rodziny”.
2021-06-21 14:29:27
miniaturka

Człowiek czy magazyn części zamiennych?

Dla dwóch holenderskich lekarzy, piszących o „eutanazji dobrego Samarytanina” (czyli takiej, po której narządy uśmierconej osoby trafiają do przeszczepu), jedynym zmartwieniem jest takie usprawnienie całego procesu, by wszystko przebiegło fachowo i bez komplikacji.
2021-06-21 14:41:14
miniaturka

XII Ogólnopolski Mityng Trójboju Siłowego Olimpiad Specjalnych zakończony

70 sportowców wzięło udział w XII Ogólnopolskim Mityngu Trójboju Siłowego Olimpiad Specjalnych w Warszawie. W ramach zawodów sportowcy Olimpiad Specjalnych Polska rywalizowali w następujących konkurencjach: wyciskanie w leżeniu na ławeczce, martwy ciąg, przysiad, kombinacja dwubój oraz kombinacja trójbój.
2021-06-21 15:10:39
miniaturka

Lekarz Wojciech Pacholicki: upał nie jest przeciwskazaniem do szczepienia

Upał nie jest przeciwwskazaniem do szczepienia ani przeciwko COVID-19, ani jakiemukolwiek innemu – wyjaśnia lekarz rodzinny i wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego Wojciech Pacholicki. Zaznacza jednocześnie, że po iniekcji należy m.in. wyeliminować przebywanie na słońcu.