Strona główna
opoka.org.pl
2017-12-21 23:05
Ewa Kotowska-Rasiak

Noc Konfesjonałów w Kaliszu

22 grudnia w 9 kościołach w Kaliszu ponad 100 kapłanów będzie udzielało sakramentu pokuty. Tegoroczna Noc Konfesjonałów odbędzie się pod hasłem „Nie bój się, wierz tylko!” (Mk 5, 36b).

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

Z sakramentu pojednania będzie można skorzystać w godz. 19.00-24.00 w kościołach: katedrze św. Mikołaja (ul. Kanonicka), Narodowym Sanktuarium św. Józefa (pl. św. Józefa), Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (ul. Asnyka), Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego – kościele ojców jezuitów (ul. Stawiszyńska), kościele Opatrzności Bożej (ul. Polna), kościele Świętej Rodziny (Rogatka), kościele św. Apostołów Piotra i Pawła (os. Dobrzec), kościele św. Matki Teresy z Kalkuty (os. Ogrody), kościele ojców franciszkanów (ul. Św. Stanisława).

W tym samym czasie w świątyniach będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu, a dzieło jednania ludzi z Bogiem wesprą swoją modlitwą siostry z różnych zgromadzeń zakonnych z diecezji kaliskiej oraz radiosłuchacze Radia Rodzina.

Do skorzystania z sakramentu pokuty zachęca wiernych bp Łukasz Buzun. - Każdy z nas potrzebuje duchowej odnowy, wewnętrznego odrodzenia. Nie jesteśmy tylko ludźmi na zewnątrz, mamy duszę i to wnętrze ludzkie karmi się tym wszystkim, co pochodzi od Boga, a więc Słowo Boże, Eucharystia, także spotkanie z Jezusem w sakramencie pokuty i usłyszenie tych słów, które są dla nas wielkim błogosławieństwem i jednocześnie nowym początkiem: „Odpuszczają ci się twoje grzechy, idź i więcej nie grzesz” – mówi biskup pomocniczy diecezji kaliskiej.

Organizatorem Nocy Konfesjonałów w Kaliszu jest Diecezjalne Radio „Rodzina”.

– Chrystus przychodzi do nas w sakramencie pokuty jako światło, aby powiedzieć człowiekowi, że może żyć inaczej, że życie może być piękniejsze. Święta Bożego Narodzenia łączą się nierozerwalnie ze zmartwychwstaniem Chrystusa. On chce nam dać tę światłość, która rozpoczęła się w Betlejem, a rozbłysła jeszcze mocniej w grobie, kiedy pozostał pusty. Chrystus chce wejść w naszą noc, aby dać nam nowe życie, nową szansę. Zapraszam wszystkich tych, którzy widzą czasem beznadzieję swojego życia, czują noc w swoim życiu, aby tej nocy 22 grudnia od 19.00 do 24.00 przyszli do Chrystusa, który jest światłością – zachęca ks. Łukasz Skoracki, dyrektor Diecezjalnego Radia „Rodzina”.

Duchowny podkreśla, że Noc Konfesjonałów w Kaliszu to sprawdzone duszpasterskie działanie skierowane szczególnie do tych, którzy pracują do późna, żyją w zabieganiu, do powracających z pracy za granicą, ale także do wszystkich, którzy w atmosferze ciszy i spokoju będą mogli zatrzymać się i skorzystać z tego specjalnego czasu spowiedzi, by w ten sposób duchowo przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia.

Ks. Skoracki dodaje, że księża z wielką radością i otwartością odpowiadają na zaproszenie, żeby służyć w konfesjonale tego wieczoru.

W konfesjonale posługę będzie pełnił także biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy