Strona główna
opoka.org.pl
2021-04-08 08:47
AC / JD

Niezwykły festiwal: Razem w XXI wieku!

Twórcy z sześciu kontynentów biorą udział w XVI Międzynarodowym Spotkaniu Twórczym i Festiwalu „Razem w XXI wieku”, który odbywa się pod patronatem „Sophia zaprasza sztukę wiary, nadziei i miłości”.

Autor/źródło: Международные Творческие Встречи ВМЕСТЕ В ХХІ ВЕКЕ, youtube.com, screenshot

Twórcy z pięciu kontynentów biorą udział w XVI Międzynarodowym Spotkaniu Twórczym i Festiwalu „Razem w XXI wieku”, który odbywa się pod patronatem „Sophia zaprasza sztukę wiary, nadziei i miłości”. Wydarzenie jest organizowane przez bułgarską Fundację na rzecz Zrównoważonego Rozwoju.

Spotkanie twórcze rozpoczęło się 4 kwietnia, czyli w Wielkanoc katolicką i ormiańską, i potrwa do 2 maja 2021 roku, czyli do dnia, kiedy obchodzona jest Wielkanoc prawosławna. Ze względu na restrykcyjne środki dotyczące podróży międzynarodowych i zatłoczonych imprez, ponownie odbywa się ono online. Dla utrzymania forum na wysokim poziomie działa Międzynarodowy Komitet Organizacyjny oraz profesjonalne międzynarodowe jury, które oceniać będzie uczestników w kategoriach: chóry i zespoły wokalne, soliści-wokaliści, tańce, instrumentaliści, orkiestry, kompozytorzy, poeci i pisarze, wykonawcy piosenek autorskich, artyści i fotografowie...

Festiwal „Razem w XXI wieku” daje talentom z całego świata możliwość wypowiadania się, popularyzowania kraju i kultury oraz wspierania uniwersalnych wartości ogólnoludzkich.

Przed oficjalnym dniem otwarcia komitet organizacyjny otrzymał ponad 1000 zgłoszeń z ponad 30 krajów z Europy, Azji, Ameryki Północnej i Łacińskiej oraz Afryki. Nieocenione bogactwo przesłanych wiadomości o pokoju i przyjaźni między narodami, różnorodność przedstawianych gatunków i kultur! „Naszym wspólnym przekonaniem jest to, że tylko razem i w harmonii narody będą w stanie pokonać konflikty i niebezpieczeństwa wiszące nad ludzkością i wygrać walkę z pandemią” - piszą organizatorzy.

Polskę reprezentują chóry z 25 miast, m.in. Chór „Cantate Deo" Parafii pw. Św. Piotra i Pawła w Warszawie czy Chór „Cantate Deo" z Bobowej. Prezentowany jest zarówno repertuar sakralny, jak i świecki.

Oto pozdrowienia video od uczestników festiwalu: fb.com - pozdrowienia Zapraszamy do oglądania dnia otwarcia, prezentacji twórczości członków jury, koncertów specjalnych i kursów mistrzowskich, programów konkursowych i festiwalowych na kanale w serwisie YouTube oraz na stronie Festiwalu na Facebooku, na której znajdują się pełne informacje o wydarzeniu.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-04-08 12:47:56
miniaturka

Kongres Młodzieży Polonijnej online - zapisy

Zgodnie z zapowiedzią kontynuujemy cykl spotkań "Kongres młodzieży Polonijnej online". Najbliższe spotkanie odbędzie się 17 kwietnia i poświęcone będzie relacjom rodzinnym. Gościem wydarzenia będzie ks. .Marek Dziewecki. Zapraszamy Was serdecznie i prosimy zaproście na nasze spotkanie swoich bliskich!
2021-04-08 13:03:35
miniaturka
play

To nie takie trudne, jak myślisz. Animowany kurs teologii św. Tomasza z Akwinu

Czy w kilkuminutowym, animowanym filmiku można opowiedzieć o myśli XIII-wiecznego teologa i filozofa? Twórcy projektu „Akwinata 101” udowadniają, że tak i pracują już nad drugim sezonem kursu, poświęconego św. Tomaszowi z Akwinu.
2021-04-08 14:13:54
miniaturka

Arcybiskup Wilna: mamy nieść światu sztandar Bożego Miłosierdzia

„Cztery miasta związane ze św. Faustyną – Warszawa, Kraków, Płock i Wilno – otrzymały podczas jej kanonizacji przez św. Jana Pawła II mandat do niesienia światu sztandaru Bożego Miłosierdzia” – przypomina abp Gintaras Grušas w rozmowie z Catholic News Agency.
2021-04-08 15:00:38
miniaturka

Papież w młodości był... nocnym czcicielem Najświętszego Sakramentu!

Franciszek wysłał odręczny list do dziennikarza z tygodnika „Alfa i Omega” po otrzymaniu zdjęcia kartki ze spisu pochodzącego z lat 50-tych ubiegłego stulecia ze swoim nazwiskiem i numerem. Jorge Mario Bergoglio był zarejestrowany pod numerem 9 195 jako nocny czciciel Jezusa eucharystycznego w Bazylice Najświętszego Sakramentu w Buenos Aires.
2021-04-09 08:43:31
miniaturka

Kościół we Francji: rozwiązaniem nie jest eutanazja, ale odpowiednia terapia

We francuskim parlamencie rozpoczyna się dziś debata na temat legalizacji eutanazji. Jest to inicjatywa Oliviera Falroniego deputowanego lewicowej Partii Radykalnej, który wskazuje na wysokie poparcie społeczne dla tej inicjatywy. Sprzeciwia się temu Kościół, ale też wiele osobistości życia publicznego.
2021-04-09 08:49:26
miniaturka

Tydzień Miłosierdzia: troszczmy się o innych, spieszmy z pomocą najsłabszym

Przyjmując Boże miłosierdzie stajemy się bardziej zdolni do dawania siebie, do niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują – napisał bp Wiesław Szlachetka, przewodniczący Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski, w Słowie na Niedzielę Miłosierdzia, która przypada w II Niedzielę Wielkanocną.