Strona główna
opoka.org.pl
2017-10-31 09:15
S. Zielińska / archwwa.pl

Nieustanna Litania do Wszystkich Świętych

W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych, we wtorek 31 października od 9.00 do 17.00, Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl zaprasza do wspólnego śpiewania Litanii do Wszystkich Świętych.

Autor/źródło: Pixabay, geralt, licencja: CC0

"Litania będzie niezwykła, bo ujmiemy w niej wszystkich, którzy zostali przez Kościół ogłoszeni świętymi, będziemy wzywać mało znanych i zupełnie nie znanych świętych, by orędowali za nami w niebie" - zapowiadają organizatorzy koncertu i modlitwy.

Specjalnie na ten dzień muzykę komponuje ks. Andrzej Daniewicz SAC, który założył w 2005 r. chrześcijański zespół rockowy „La Pallotina”.

Przez cały dzień w kościele p.w. Wszystkich Świętych w Warszawie będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Subtelna gra świateł i oprawa uroczystości, za którą odpowiada reżyser Grzegorz Boniecki, nastrajać będzie do modlitwy. Organizatorzy zapraszają solistów, schole, chóry i zespoły muzyczne do wspólnego śpiewania. Zapraszają też wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy i przesyłania intencji modlitewnych [zgłoś intencję>>] Wszystkie prośby zostaną głośno odczytane podczas Litanii.

Uroczystość Wszystkich Świętych jest dniem radosnym. – Kościół katolicki zachęca wtedy, by szczególnie zaprzyjaźnić się z naszymi świętymi patronami. Warto zauważyć ich obecność w naszym życiu i nie zapominać, że możemy ich prosić o wsparcie w naszej codzienności. Bo właśnie to oznacza „świętych obcowanie”, w co wyznajemy wiarę podczas niedzielnej Mszy świętej – wyjaśniają inicjatorzy nieustannej litanii.

Źródło: archwwa.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy