Strona główna
opoka.org.pl
2019-03-27 09:11
Anna Bajon

„Nieśmiertelni” z Wrocławia pobiegli dla podopiecznych hospicjów

Podchorążowie AWL wzięli czynny udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu biegów na rzecz wrocławskich hospicjów.

Autor/źródło: pixabay, CC0

Pierwszy – IV Bieg dla Hospicjów – odbył się na terenie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu. Podczas wydarzenia została przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz chorych z wrocławskich hospicjów: pw. św. Jana Bożego, prowadzonego przez zakon Bonifratrów oraz pw. św. Jana Pawła II w Rwandzie, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr od Aniołów. „Nieśmiertelni” Wolontariusze zabezpieczyli bieg, ale również pobiegli wraz z pacjentami hospicjów.

Kolejną imprezą z udziałem Podchorążych AWL był 6. Wrocławski Bieg Sponsorowany na rzecz Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”. W biegu wzięło udział, w różnych przedziałach czasowych, prawie 3300 dzieci, młodzieży i dorosłych.

Wolontariusze w mundurach oprócz wsparcia logistycznego motywowali biegaczy do pokonywania kolejnych okrążeni a także aktywnie promowali idę pomagania małym pacjentom.

/na podstawie xMJ, ordynariat.wp.mil.pl/

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-03-27 06:44:34
miniaturka

Nowy sezon pielgrzymkowo-turystyczny w Krzeszowie

W pocysterskim opactwie w Krzeszowie odbyła się konferencja prasowa na rozpoczęcie sezonu turystyczno-pielgrzymkowego 2019.
2019-03-27 08:16:07
miniaturka

Papież: dymisja ipso facto za przebywanie poza domem zakonnym

Papież Franciszek podjął decyzję o dodaniu do kanonu, mówiącego o przypadkach dymisji na mocy samego faktu ze zgromadzenia zakonnego zakonnicy lub zakonnika, także przypadku co najmniej 12-miesięcznej, nieprzerwanej i nieuprawnionej nieobecności we wspólnocie zakonnej.
2019-03-27 08:53:45
miniaturka

Pierwszy świecki prezes Caritas Asia

Caritas Asia po raz pierwszy w swojej historii ma prezesa, którym została osoba świecka. Benedict Alo D’Rozario ma 62 lata i pochodzi z Bangladeszu, gdzie służył w lokalnej Caritas przez prawie trzydzieści lat.
2019-03-27 09:39:34
miniaturka

Adoracyjna Droga Krzyżowa we Wrocławiu

Już po raz trzeci do rąk Dolnoślązaków trafił Przewodnik po XIV stacjach Adoracyjnej Miejskiej Drogi Krzyżowej jako propozycja modlitewnego przeżywania okresu Wielkiego Postu.
2019-03-27 10:20:36
miniaturka

Szczecin: trwa akcja "Okulary dla Afryki"

Papieskie Dzieła Misyjne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej przy współpracy z p. dr. hab. n. med. prof. PUM Jerzym Sieńko i Zachodniopomorskim Kuratorem Oświaty zorganizowały II Akcję Misyjną zatytułowaną „Okulary dla Afryki”.
2019-03-27 10:33:21
miniaturka

Konkurs plastyczny w diecezji sosnowieckiej

Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Dąbrowie Górniczej organizuje konkurs rzeźb w 125. rocznicę urodzin św. Maksymiliana Marii Kolbego.