Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-06-02 15:50
nc

Niepokalanów: pokuta za grzechy przeciwko życiu

W Polsce pomimo ustawy antyaborcyjnej wciąż zabijane są nienarodzone dzieci. Oficjalnie ginie ich rocznie około tysiąc, nieoficjalnie o wiele więcej. Aborcja i inne grzechy przeciwko życiu bardzo obciążają nasz naród.

Kadr z filmu "Nieplanowane"
Autor/źródło: Rafael Film

Niepokalanów założony przez św. Maksymiliana M. Kolbego przed II wojną światową podjął na łamach Rycerza Niepokalanej szeroką akcję ratowania nienarodzonych. W latach 1938-39 opublikowano szereg artykułów pióra Walentego Majdańskiego. Treści w nich zawarte budziły sumienie narodu. Do redakcji napływały stosy listów z podziękowaniem oraz świadectw dotyczących uratowania kolejnych dzieci.

Akcję kontynuowano w latach 1946-47 wydając wiele książek antyaborcyjnych, wzywających rząd do wspierania rodzin wielodzietnych. Pojawiło się wiele konkretnych rozwiązań ratujących życie. Akcje nie podobały się ówczesnej władzy i w efekcie zmuszono franciszkanów do ich zaprzestania.

Franciszkanie - kontynuatorzy dzieła św. Maksymiliana - od trzech lat podejmują różne działania dla obrony życia. Głównie jest to modlitwa. Od marca 2019 r. codziennie sprawowana jest Msza św. w intencji wynagrodzenia za grzechy przeciwko życiu. Rozprowadzane są także książki p. Wiesławy Kowalskiej "Modlitwa o uwolnienie z ciężaru winy po grzechu aborcji" oraz broszura "Niepokalana - oto nasz ideał. W obronie życia". Przy różnych okazjach franciszkanie kierują zachętę do wiernych o podjęcie duchowej adopcji dziecka poczętego zagrożonego aborcją.

Na przełomie czerwca i lipca po raz trzeci ojcowie planują przeprowadzenie Nabożeństwa Pokutnego Trzech Sobót, jako odpowiedź na wołanie Maryi w Fatimie: Pokuty, Pokuty, Pokuty. Franciszkanie zachęcają, aby w dniach 27 czerwca, 11 i 18 lipca kolejno przepraszać za grzechy matek, ojców i innych osób winnych śmierci nienarodzonych. - Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli, szczególnie cierpiących na syndrom post-aborcyjny, aby we wspólnej modlitwie wyprosić pojednanie z Bogiem i ludźmi - mówią.

Nabożeństwo składa się z Mszy św., w intencji całkowitego zaprzestania aborcji w Polsce i na świecie, sprawowanej o godzinie 11.00, oraz adoracji Najświętszego Sakramentu z modlitwami ekspiacyjnymi. Po zakończonym nabożeństwie odbędzie się projekcja filmu NIEPLANOWANE. Zaplanowane są dodatkowe projekcje: w niedziele 14, 21, 28 czerwca oraz 5, 12, 19 lipca o godzinie 11.00 i 14.15.


Za: o. M. Kopczewski OFMConv / Niepokalanów


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: grzech aborcji, przebaczenie, pojednanie, Niepokalanów, grzechy przeciwko życiu, ekspiacja