Strona główna
opoka.org.pl
2019-12-08 18:41
nc / Izabela Tyras

Niepokalane Poczęcie na Jasnej Górze

Dziś na Jasnej Górze, na wzór Rzymu, miał miejsce "Hołd z kwiatów" dla Maryi Niepokalanej. Jest on wyrazem miłości do Matki Bożej oraz modlitwą za tych, którzy ranią Jej oblicze. Oprócz tego, w tegorocznej uroczystości zbiega się także kilka rocznic.

Autor/źródło: Ewa Klejnot-Schreiber, licencja: CC BY

Pauliński kościół pod wezwaniem Ducha Świętego, skąd do Częstochowy wyrusza Warszawska Pielgrzymka Piesza i gdzie rozpoczęła modlitwa Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, to od dziś Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia. Dlatego „Hołd z kwiatów” to też przypomnienie o wartości każdego ludzkiego życia i tego, że modlitwa za dziecko nienarodzone a zagrożone w łonie matki ma wielką moc.

W symbolicznych białych różach składanych pod figurą Niepokalanej na placu pielgrzymi zawierzają Kościół, Ojczyznę i świat. Zawierzenie trwać będzie też w czasie Apelu o 21.00. Dziś mija 66. rocznica tej najbardziej znanej jasnogórskiej modlitwy.

Przeor Jasnej Góry, o. Marian Waligóra przypomina także, że 8 grudnia od 10 lat jest dniem szczególnej pamięci o papieżu, który teraz bardzo potrzebuje naszego wsparcia: „jest to jakiś specyficzny czas oczyszczenia i wiemy, że ta posługa wiąże się też z wielkim zmaganiem, ale widzimy też w papieżu Franciszku to wielkie zaufanie do Maryi, pamiętamy jego obecność tu na Jasnej Górze, która mocno wyryła się w naszych sercach, ta jego maryjność jest też przypomnieniem nam, żebyśmy zawsze zawierzali Niepokalanej”.

Źródło: Vatican News

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-12-08 17:20:22
miniaturka

Nowy prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów

Ojciec Święty mianował nowego prefekta w jednej z najważniejszej dykasterii Kurii Rzymskiej, Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, która zajmuje się wszystkimi Kościołami misyjnymi.
2019-12-08 17:41:14
miniaturka

Niepokalana świadczy, że łaska jest silniejsza niż grzech

Po południu Papież udał się do Bazyliki Matki Bożej Większej, aby tam pomodlić się przed cudownym obrazem Maryi Salus Populi Romani, a następnie przejechał na plac Hiszpański, aby tam u stóp figury Matki Bożej Niepokalanie Poczętej oddać hołd Matce Boga.
2019-12-08 18:09:37
miniaturka

Papież: W Maryi zbawienie już się dokonało

Maryja była uświęcona już od łona matki. Również przez całe życie była taką, jaką wymarzył ją Bóg. Niepokalana była ciągle otwarta na Boga i Jego wolę. Ona zachęca nas do podobnej otwartości, bo w Bogu jest nasze szczęście.
2019-12-08 20:55:24
miniaturka

Nagie forum

Życie małżeńskie i rodzinne wydaje się przeżywać coraz głębszy kryzys. Rosną napięcia społeczne, grożące w niektórych miejscach załamaniem dotychczasowego modelu społeczeństwa. Czy istnieje jakiś związek między spadającą religijnością a obserwowanym kryzysem?
2019-12-08 21:20:43
miniaturka

Gorsza od plag egipskich?

Dlaczego dziś tylu młodych ludzi boi się wstępować w formalne związki małżeńskie? Dlaczego mamy tyle rozwodów? Skąd się to bierze? Czasem warto poszukać głębszych odpowiedzi.
2019-12-08 21:32:01
miniaturka

Mało, coraz mniej

Według najnowszych badań naukowych niemal połowa krajów świata przeżywa niż demograficzny, który oznacza, że nie wystarczy dzieci, by utrzymać ich populację. Niestety, Polska również mierzy się z tym problemem.