Strona główna
opoka.org.pl
2019-01-06 18:40
S. Zielińska / BP KEP

Niemieckojęzyczni kolędnicy misyjni w Sekretariacie KEP

Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski po raz kolejny odwiedzili w tym roku niemieckojęzyczni kolędnicy misyjni z Dzieła Misyjnego Dzieci „Kindermissionswerk”.

Autor/źródło: Eliza Bartkiewicz, licencja: CC BY

Kolędnicy misyjni odwiedzają domy i parafie w ramach Dzieła Misyjnego Dzieci „Kindermissionswerk”, z którego dochód przeznaczany jest na pomoc dzieciom z innych krajów. W tym roku mali kolędnicy zbierają na pomoc dla swoich niepełnosprawnych rówieśników w Peru.

Kolędnicy misyjni należą do niemieckojęzycznej parafii personalnej w Warszawie działającej przy Zgromadzeniu Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza. Do parafii należą katolicy niemieckojęzyczni z Warszawy i okolic. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Sylwester Matusiak SAC, zaś asystentką pastoralną z ramienia Konferencji Episkopatu Niemiec p. Ula Anton, która mieszka w Polsce od 17 lat.

Tegoroczna inicjatywa organizowana jest już po raz 60. przez „Kindermissionswerk” z siedzibą w Akwizgranie. Cały dochód z kolędy misyjnej zostanie przeznaczony na pomoc niepełnosprawnym dzieciom w Peru. W ubiegłym roku misyjni kolędnicy z niemieckojęzycznych krajów zebrali prawie 49 mln Euro. W ostatnich latach zebrane fundusze przeznaczone zostały na 200 projektów duszpasterskich, edukacyjnych, zdrowotnych oraz doraźną pomoc dla dzieci ze 114 krajów świata.

BP KEP/episkopat.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-01-06 17:12:09
miniaturka

Bp Dajczak: Bogu nie może się podobać śmierć pięciu naszych sióstr

Bp Edward Dajczak przewodniczył Mszy św. w koszalińskiej katedrze, w której uczestniczyły rodziny oraz bliscy ofiar tragicznego pożaru w escape roomie.
2019-01-06 17:40:55
miniaturka

Rzecznik Episkopatu: Drzwi domów oznaczamy K+M+B lub C+M+B

Poświęconą w kościele kredą oznaczamy drzwi naszych domów: K+M+B lub C+M+B. Obie formy są prawidłowe – powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.
2019-01-06 18:15:03
miniaturka

Abp Ryś: co by było, gdyby cały Kościół poszedł z Jerozolimy do Betlejem?

Pytanie dzisiejszej uroczystości to nie: w jaki sposób poganie dochodzą do Boga? To jest pytanie o to, czy wierzący ludzie też się ku Niemu ruszą? - mówił abp Grzegorz Ryś w uroczystość Objawienia Pańskiego.
2019-01-06 18:53:59
miniaturka

Orszaki Trzech Króli w diecezji legnickiej

Kilkadziesiąt tysięcy osób wzięło udział w orszakach Trzech Króli, które przeszły ulicami 15 miejscowości diecezji legnickiej.
2019-01-06 21:31:48
miniaturka

Orszak Trzech Króli w Kaliszu

Ulicami Kalisza, w uroczystość Objawienia Pańskiego, przeszedł Orszak Trzech Króli. Na czele orszaku kroczył bp Łukasz Buzun.
2019-01-06 21:42:35
miniaturka

Bp Janiak: Zawierzamy cały Kościół powszechny opiece św. Józefa

– Dziś jeszcze raz zawierzamy cały Kościół powszechny, naszą diecezję i nas samych cichej i pokornej opiece św. Józefa - mówił biskup kaliski Edward Janiak, który przewodniczył Mszy św. z okazji zakończenia Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa Kaliskiego.