Strona główna
opoka.org.pl
2020-09-17 16:19
MG / st (KAI/CNA Deutsch) / Berlin

Niemcy: małe zainteresowanie „Drogą synodalną”

Prawie dwie trzecie Niemców (63 procent) nie jest zainteresowanych „Drogą synodalną”.

Autor/źródło: Maciej Górnicki, licencja: CC BY

Świadczy o tym wynik reprezentatywnej ankiety przeprowadzonej przez Erfurcki Instytut Badania Opinii „INSA Consulere” na zlecenie katolickiego tygodnika "Die Tagespost".


Jedynie 11 procent ankietowanych stwierdziło, że są zainteresowani inicjatywą ogłoszoną jako „proces reform”; 17 procent nie wie, co o niej sądzić. Niemniej jednak istnieją różnice wyznaniowe. Wśród katolików aprobata jest wciąż największa, a 19 procent stwierdziło, że interesuje ich katolicki dialog reform „Droga synodalna”. Natomiast 53 procent katolików nie jest zainteresowana wewnętrznym procesem dyskusji w Kościele. Wśród protestantów 11 procent zadeklarowało swoje zainteresowanie „Drogą synodalną”, 63 procent przeciwnie - nie jest nią zainteresowana. Najniższy poziom zainteresowania deklarują osoby bezwyznaniowe - (6 procent).


W badaniu przeprowadzonym w okresie od 11 do 14 września zadano pytania 2 036 dorosłym. W odniesieniu do grup wiekowych zainteresowanie jest najwyższe wśród osób powyżej 60 roku życia (12 proc.). We wszystkich pozostałych grupach wiekowych wskaźnik ten waha się od 9 do 11 procent.

st (KAI/CNA Deutsch) / Berlin

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-09-17 11:42:38
miniaturka

Książka dla tych, co chcą wiedzieć w co nie wierzą lub wierzyć przestali

Chcesz komuś innemu, w sposób jasny i klarowny opowiedzieć swoją wiarę i objaśnić chrześcijaństwo? Przestałeś wierzyć, ale sam nie wiesz już w co? Książka "Teologia dla początkujących", którą napisał Frank J. Sheed to jedna z najlepiej napisanych książek teologicznych. Wprowadza w świat wiary i miłości zespolonej z rozumem. Przeczytaj jej fragment.
2020-09-17 11:46:08
miniaturka

KUL: międzynarodowy kierunek studiów - biotechnologia

KUL otworzy pierwszy kierunek studiów międzynarodowych we współpracy z zagraniczną uczelnią.
2020-09-17 12:23:17
miniaturka

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia i Rodziny: Pro-life ma być przyjazny człowiekowi

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia i Rodziny (PFROŻiR) wyraziła "zdecydowany sprzeciw wobec wszelkich form agresji i przemocy w przestrzeni publicznej i ekonomicznej, niezależnie od tego, kto jest za nią odpowiedzialny”.
2020-09-17 13:42:32
miniaturka

Całun to oblicze Boga. To żywy paradoks naszej wiary

Wielka relikwia, świadek Męki i Zmartwychwstania ujawnia wciąż coraz więcej tajemnic. Jan S. Jaworski przedstawia kolejne wyniki badań naukowych, które miały miejsce już po 2010 roku. Być może to najżywszy paradoks naszej wiary, że to nauka pozwala nam z bliska spojrzeć w twarz Boga. Zachęcamy do przeczytania fragmentu książki.
2020-09-17 14:07:35
miniaturka

Papież do księży: potrzebne uzdrowienie z wirusa samowystarczalności

Starzy i chorzy kapłani nadal pełnią ważna służbę w Kościele. Wyraża się ona w modlitwie, słuchaniu i w ofierze cierpienia. Franciszek pisze o tym w przesłaniu do lombardzkich księży, którzy spotkali się w sanktuarium Matki Bożej w Caravaggiu.
2020-09-17 14:09:11
miniaturka

Watykan sprzeciwia się wprowadzaniu aborcji tylnymi drzwiami

Watykan stanowczo sprzeciwił się włączeniu „praw reprodukcyjnych” do przyjętej przez ONZ rezolucji dotyczącej walki z koronawirusem. Zawiera ona zgodę na aborcję, także aborcję selektywną ze względu na płeć oraz na usuwanie płodów, u których wykryto problemy zdrowotne. Usuwanie ciąży przedstawione jest w dokumencie jako element „zdrowia reprodukcyjnego” i część praw, do których każda kobieta powinna mieć zapewniony dostęp w ramach ochrony zdrowia.