Strona główna
opoka.org.pl
2018-04-09 08:05
AC / Radio Watykańskie

Niemcy: ekumeniczna modlitwa za ofiary zamachów

„Modlę się za ofiary i za wszystkich poszkodowanych” - napisał w specjalnym oświadczeniu kard. Reinhard Marx.

Autor/źródło: MG, Maciej Górnicki

Dodał, że we wspólnej modlitwie łączą się wszyscy niemieccy biskupi, po tym, jak 7 kwietnia furgonetka wjechała w ludzi siedzących przed restauracją na starym mieście w Münster zabijając dwie osoby i raniąc około 20.

Również miejscowy biskup Felix Genn powiedział, że jest wstrząśnięty tym, co się stało. „Nie znamy jeszcze dokładnych przyczyn tego zdarzenia, ale niezależnie od tego, stało się coś strasznego. Modlę się za ofiary i ich rodziny” - stwierdził ordynariusz Münster. Wczoraj wieczorem w katedrze św. Pawła, niedaleko od miejsca zdarzenia odprawione zostało ekumeniczne nabożeństwo w intencji ofiar i ich rodzin.

Współczucie z rodzinami ofiar wyraził też przewodniczący Centralnego Komitetu Katolików Niemieckich Thomas Sternberg. Jego świecka organizacja jest organizatorem tzw. Zjazdów Katolika. Tegoroczny Katholikentag odbędzie się w połowie maja właśnie w Münster, ale organizatorzy na razie nie komentowali ewentualnych zmian w podjętych już środkach bezpieczeństwa.

Tymczasem wg wstępnych informacji niemieckiej policji sprawcą nieszczęścia był niezrównoważony psychicznie 48-letni Niemiec Jens R., który tuż po wjechaniu w tłum popełnił samobójstwo.

Zgodnie z pierwszymi ustaleniami, Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Kolonii poinformował, że w tragedii w Münster nie ucierpieli Polacy.

T. Kycia, Berlin/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-04-08 20:03:34
miniaturka

Niedziela Miłosierdzia Bożego w mikstackiej parafii

Słowa modlitwy „Miej miłosierdzie dla nas i świata całego” oraz pieśni „ My jesteśmy na ziemi światłem Twym” popłynęły ku niebu w mikstackiej parafii w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
2018-04-08 20:34:51
miniaturka

Bp Napierała: Boże Miłosierdzie otwiera na oścież drzwi przed ludźmi

- Dzisiaj Boże Miłosierdzie otwiera na oścież drzwi przed ludźmi. Jezus chce, żeby wszyscy zanurzyli się w Jego Miłosierdziu – mówił bp Stanisław Napierała podczas sumy odpustowej w Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego w Kaliszu.
2018-04-08 21:14:30
miniaturka

Bp Janiak: człowiek zawsze może wrócić do Boga poprzez konfesjonał

- Nawet wtedy kiedy człowiek zbłądzi zawsze może wrócić poprzez konfesjonał i otrzymać przebaczenie. To jest wielka łaska – mówił bp Edward Janiak podczas sumy odpustowej w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kaliszu.
2018-04-09 08:46:55
miniaturka

Łotwa: Kościół i młodzież

„Przygotujmy się do Światowych Dni Młodzieży” – pod takim hasłem w Rydze (7 kwietnia) odbyło się spotkanie wstępne przed przyszłorocznym wydarzeniem w Panamie.
2018-04-09 09:20:06
miniaturka

Hiszpania: umacnia się kult Bożego Miłosierdzia

W Hiszpanii coraz bardziej umacnia się kult Bożego Miłosierdzia. W dużej mierze jest to zasługa migrantów z krajów Ameryki Łacińskiej. Obraz Jezusa Miłosiernego jest już w większości hiszpańskich parafii.
2018-04-09 09:52:04
miniaturka

USA: biskupi po spotkaniu młodych

Episkopat amerykański z wdzięcznością przyjął dokument Instrumentum Laboris opublikowany po zakończonym spotkaniu młodych w Watykanie, w ramach przygotowań do synodu.