Strona główna
opoka.org.pl
2021-08-04 13:16
AC / mro/ swi/ ann/ PAP

Niedzielski: przekroczyliśmy barierę 80 proc. udziału wariantu Delta

„Przekroczyliśmy barierę 80 proc. udziału w zakażeniach wariantu Delta. Wariant Alfa, nazywany wcześniej brytyjskim, stanowi niewiele ponad 10 proc.” – poinformował podczas środowego briefingu w Białymstoku minister zdrowia Adam Niedzielski.

Autor/źródło: PAP

„Realizuje się ten scenariusz dominacji wariantu Delta, który jest realnym zagrożeniem pod kątem generowania nowych zakażeń, pod kątem pewnej niewiadomej, która dotyczy tego jak zjadliwa jest ta mutacja wirusa i czy przełoży się ona na zwiększoną liczbę hospitalizacji” – mówił szef resortu zdrowia.

Niedzielski podkreślił też, że liczba hospitalizacji spowodowanych wariantem Delta w Europie jest dużo mniejsza niż liczba zakażeń, co - jego zdaniem - jest realnym skutkiem prowadzonego procesu szczepień.

autor: Mateusz Roszak, Sylwia Wieczeryńska

mro/ swi/ ann/ PAP


Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-08-04 10:24:48
miniaturka

Podziękuj błogosławionym za ich życie! Ruszyła internetowa księga pamiątkowa

Centrum Życia i Rodziny stworzyło księgę pamiątkową z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i m. Róży Czackiej. Każdy może przez internet złożyć wpis, w którym wyrazi swoje uznanie, dziękczynienie lub prośby wobec nowych błogosławionych.
2021-08-04 10:56:13
miniaturka

Kard. Sarah: Niech nas Matka Boża nawróci, niech błogosławi nam wszystkim

Trwa 32. Międzynarodowy Festiwal Modlitewny Mladifest w Medziugoriu. To największe obecnie zgromadzenie katolików na świecie. Podczas spotkania kard. Sarah podkreślił, jak ważne jest obecnie zaufanie Jezusowi i prosił Maryję o nawrócenie dla świata.
2021-08-04 11:18:03
miniaturka

Była prezes Planned Parenthood: korporacja próbowała wykorzystać moje poronienie

W 2018 roku Leana Wen została mianowana nowym prezesem Planned Parenthood. Na stanowisku szefa korporacji aborcyjnej pozostała jednak tylko osiem miesięcy, a teraz ujawnia, jak organizacja Planned Parenthood próbowała wykorzystać jej poronienie.
2021-08-04 13:31:37
miniaturka

Aborcja albo deportacja. Planned Parenthood pozyskiwało klientki oszustwami

„Aborcja to kara śmierci dla nienarodzonych” – powiedziała Mayra Rodriguez. Była dyrektorka Planned Parenthood, która po odejściu z organizacji działa pro-life, wskazała też, że nielegalne imigrantki były w klinikach nakłaniane do aborcji pod groźbą deportacji.
2021-08-04 14:29:48
miniaturka

Papież do Polaków: nieście z odwagą i entuzjazmem Ewangelię

Franciszek zachęcił Polaków do ewangelizowania nowych pokoleń. Papież mówił o tym pozdrawiając polskich pielgrzymów przybyłych na audiencję środową. Nawiązał też do piątej rocznicy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
2021-08-04 15:53:42
miniaturka

Dziś Polska zdobyła aż cztery medale olimpijskie!

Środa to dobry dzień dla polskiej reprezentacji na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Nasz kraj zdobył dziś aż cztery medale: złoty, dwa razy srebrny i brązowy.