Strona główna
opoka.org.pl
2021-05-19 09:19
mk / PAP

Niedzielski: po wakacjach powinniśmy wrócić do normalności

Jeżeli pandemia nie zaskoczy nas nową mutacją, to po wakacjach powinniśmy wrócić do normalności, również w wymiarze funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej – powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Autor/źródło: PAP

Minister zdrowia, komentując w TVP Info sytuację epidemiczną, ocenił, że ostatnie poluzowania obostrzeń na razie nie powodują przyrostów zachorowań. Zauważył, że liczby nowych przypadków systematycznie spadają.

Niedzielski powiedział, że w najbliższym czasie, mimo dalszego luzowania restrykcji, nie spodziewa się eskalacji zakażań.

„W tym sensie rzeczywiście wychodzimy na ostatnią prostą. Mam nadzieję, że nie pojawi się żadna nowa mutacja, która nie będzie objęta zakresem ochrony szczepienia, bo to mogłoby się przyczynić do powstania następnej fali” – dodał.

Szef MZ zwrócił uwagę, że w ciągu dwóch, trzech ostatnich tygodni przywrócono do systemu opieki medycznej ponad 16 tys. łóżek covidowych. Przypomniał, że w szczycie zachorowań trzeciej fali „przeznaczonych do walki z covidem” było 46 tys. łóżek.

„Myślę, że jeżeli pandemia nie zaskoczy nas nową mutacją (...), to w wakacje, czy po wakacjach, powinniśmy wrócić do normalności, również w wymiarze funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej” – ocenił Niedzielski.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 1734 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło 245 osób. Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto pierwszy przypadek koronawirusa, potwierdzono go u 2 856 924 osób. Od tego czasu zmarło 71 920 chorych z COVID-19. (PAP)

Autorka: Karolina Kropiwiec

Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-05-18 14:40:50
miniaturka

Protest berlińskich katolików: „Bóg nie błogosławi grzechu”

Młodzi, berlińscy katolicy wyszli na ulice z transparentami, na których widniał napis „Bóg nie błogosławi grzechu”. Protesty dotyczyły kontrowersyjnych nabożeństw związanych z błogosławieniem par homoseksualnych. „Minęły już te czasy, w których my, katolicy, znosimy wszystko bez komentarza” – podkreślali protestujący.
2021-05-18 15:04:40
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Jezus modląc się wprowadza nas w swój wewnętrzny świat. Jego relacja z Ojcem wiele też mówi o nas. Możemy poznać siebie i Kościół dzięki relacji z tym, który powołał nas do istnienia, odkupił i pragnie uświęcać.
2021-05-18 16:09:38
miniaturka

Sprawa aborcji wraca do Sądu Najwyższego USA. Będzie nowy precedens?

Sędziowie zajmą się wprowadzonym w stanie Mississippi (ale zablokowanym przez sąd apelacyjny) prawem, zabraniającym aborcji po 15 tygodniu ciąży. W ciągu roku mogłoby ono uratować życie 200 dzieci. Nowy precedens otworzyłby kolejnym stanom drogę do zwiększenia ochrony życia.
2021-05-19 09:26:01
miniaturka

Benedykt XVI pisze do alumnów z Częstochowy: w Polsce kwitnie to, co w Niemczech więdnie

„Jak cudownie zobaczyć, że w Polsce kwitnie to, co w Niemczech więdnie” – napisał Benedykt XVI do wspólnoty Niższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej. „Choć ze względu na mój wiek i stan zdrowia wizyta nie jest już możliwa, to całym moim sercem goszczę w Waszym Seminarium”.
2021-05-19 09:35:40
miniaturka

Warsztaty PAP: informacje PR – w poszukiwaniu mistrzostwa formy i treści

Chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób pisać ciekawe i wartościowe dla dziennikarzy komunikaty prasowe? Jak zadbać o formę graficzną, stylistyczną i merytoryczną, nie wpadając przy tym w pułapkę marketingu? Zapraszamy na cykl bezpłatnych warsztatów z udziałem redaktorów Polskiej Agencji Prasowej, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Pierwsze spotkanie już 26 maja.
2021-05-19 09:40:33
miniaturka

Agresywny muzułmański tłum zaatakował chrześcijan w Pakistanie

Strach padł na chrześcijańskie rodziny z wioski Chak w Pakistanie po tym, jak tłum ponad 200 agresywnych muzułmanów wtargnął do ich domów. Napastnicy uzbrojeni byli w potłuczone butelki, kamienie, pałki, siekiery i noże.