Strona główna
opoka.org.pl
2021-07-23 12:59
JR / PAP

Niedzielski: osoby z niepożądanymi odczynami mogą mieszać szczepionki

Osoby, które miały niepożądane odczyny po pierwszym szczepieniu przeciw COVID-19, będą mogły zaszczepić się inną szczepionką – zapowiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że jest to „warunkowane zgłoszeniem niepożądanego odczynu poszczepiennego”.

Autor/źródło: PAP

„W przypadku osób, które odnotowały niepożądane odczyny poszczepienne po pierwszym szczepieniu, chcemy dopuścić możliwość mieszania szczepionek” – podkreślił szef MZ. Dodał, że jest to „warunkowane zgłoszeniem niepożądanego odczynu poszczepiennego”.

„Czyli jeżeli ktoś zastosował jeden z preparatów, po którym wystąpiły niepożądane odczyny, to może po prostu zastosować, chociażby preparat mRNA, który w obiegowej wiedzy (…) oznacza mniejsze ryzyko wstąpienia tego odczynu” – podkreślił minister.

Jak dodał, w ocenie rady medycznej efektywność tego rozwiązania „w obliczu pojawiających się nowych mutacji daje możliwość utrzymania wysokiej odporności, nie tylko w kontekście zakażeń, bo to nie jest najważniejsze, tylko w kontekście ochrony przed ciężkim zakażeniem”.


Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-07-23 12:11:45
miniaturka

Zakończono proces wobec bp. Jana Szkodonia. Nie udowodniono mu winy

Po dokładnej analizie zebranych materiałów dowodowych i po przesłuchaniu powołanych świadków, wina bp. Jana Szkodonia nie została udowodniona. W toku postępowania stwierdzono natomiast nierozważne zachowanie bp. Szkodonia wobec małoletniej – czytamy w komunikacie Nuncjatury Apostolskiej z dn. 23 lipca br.
2021-07-23 12:36:12
miniaturka

Ośrodek dla imigrantów w polskiej miejscowości na Litwie? Mieszkańcy protestują

Zgodnie z planem litewskich władz w Dziewieniszkach – niewielkiej miejscowości na Litwie zamieszkanej w większości przez przez Polaków – ma powstać ośrodek dla muzułmańskich imigrantów. W przylegającym do dwóch szkół budynku miałoby zamieszkać tysiąc osób. Sprzeciwiają się temu mieszkańcy.
2021-07-23 12:55:48
miniaturka

Kto stoi za sportowcem?

#RazemPoEmocje z Eneą to seria filmów z udziałem polskich zawodników olimpijskich, którym zadaliśmy wiele pytań na różne tematy związane z ich przygotowaniami do Igrzysk, ale i nie tylko!
2021-07-23 13:19:25
miniaturka

Dr Karol Nawrocki został nowym prezesem IPN

Senat zgodził się w piątek na wybór na prezesa IPN dr. Karola Nawrockiego, który następnie złożył ślubowanie przed Sejmem. „Wszyscy, którzy służyli niepodległej, suwerennej Rzeczypospolitej znajdą się w naszej zbiorowej pamięci” – zadeklarował Nawrocki.
2021-07-23 13:36:10
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Każdy z nas jest cząstką Królestwa Bożego. Czy i mi nie zdarza się przysnąć? Gdy słabnie we mnie miłość do Boga, łatwo zaczynam lekceważyć, a potem nawet nie zauważać małych grzechów, małych uchybień miłości, które stopniowo przekształcają się w wady. To się nazywa letniość.
2021-07-23 14:17:18
miniaturka

USA: Telefony w Kongresie „pospadają z widełek”? Biskupi apelują do obrońców życia

„Zadzwoń, aby uratować życie” – to wezwanie, skierowane do obrońców życia. „Spraw, by telefony w Kongresie pospadały z widełek!” – zachęcają amerykańscy biskupi. Apelują także o podpisywanie petycji i wyrażanie sprzeciwu wobec finansowania aborcji z podatków.