Strona główna
opoka.org.pl
2021-03-25 11:40
MG / PAP

Niedzielski: od najbliższej soboty nowe, zaostrzone zasady bezpieczeństwa

Od najbliższej soboty nowe, zaostrzone zasady bezpieczeństwa; będą obowiązywały przez dwa tygodnie - poinformował w czwartek szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

Autor/źródło: PAP

Minister zdrowia podkreślał, że to sytuacja epidemiczna i wydolność służby zdrowia stoją u podstaw decyzji zaostrzającej obostrzenia. "Jesteśmy w sytuacji kryzysowej, w sytuacji ciężkiej i nie możemy sobie już pozwolić na myślenie logiką +co można otworzyć+, którą jeszcze myśleliśmy od połowy stycznia i staraliśmy się takie kroki wykonywać" - dodał.


"Od najbliższej soboty wprowadzamy nowe zasady bezpieczeństwa, nowe zaostrzone zasady bezpieczeństwa - one będą obowiązywały przez najbliższe dwa tygodnie, czyli również w tej perspektywie, którą wyznaczaliśmy sobie podejmując decyzję o poprzednich obostrzeniach" - poinformował Niedzielski.

Co się zmienia?

  • W kościołach obowiązywać będą nowe limity: maksymalnie 1 osoba na 20 m2 przy zachowaniu odległości min. 1,5 m.
  • Nie ma zakazu przemieszczania, ale rząd zaleca spędzenie świąt z domownikami.
  • Działalność obiektów sportowych ograniczona wyłącznie dla sportu zawodowego.
  • Żłobki i przedszkola zostają zamknięte.
  • Zamknięte zostają salony fryzjerskie i kosmetyczne .
  • W sklepach powyżej 100 m2 obowiązuje limit  1 osoba na 20 m2, natomiast w sklepach do 100 m2 - 1 osoba na 15 m2
  • Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane zostają zamknięte.autor: Grzegorz Bruszewski

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-03-25 11:19:32
miniaturka

Polski wkład w odbudowę kościoła benedyktynów w Nursji

Niemal pół miliona Polaków wzięło udział w kampanii „Święty Benedykcie – broń mnie od złego!”, informuje Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Wsparcie z Polski umożliwiło benedyktynom dokończenie renowacji świątyni i fasady oraz odbudowę dzwonnicy.
2021-03-25 11:28:40
miniaturka

Podstawowe rodzaje usług finansowych

Praktycznie każdy członek współczesnego społeczeństwa styka się w dorosłym życiu z wieloma usługami finansowymi. Są one związane z inwestowaniem lub pozyskiwaniem środków pieniężnych, a także zapewnieniem przepływu tych środków między różnymi uczestnikami rynku.
2021-03-25 11:31:11
miniaturka

Kolumbia: grupy przestępcze grożą śmiercią biskupowi

Pomimo gróźb kierowanych pod adresem bpa Rubena Montoyi przez grupy przestępcze, nie zamierza on ustąpić i wyraźnie sprzeciwia się przemocy, bezprawiu i terroryzowaniu ubogiej ludności. Solidarność z nim wyraziły władze Kolumbii i episkopat tego kraju
2021-03-25 12:37:25
miniaturka

List apostolski Franciszka z okazji 700. rocznicy śmierci Dantego

W Liście poświęconym Dantemu Papież tak scharakteryzował wybitnego poetę: „odczytując na nowo własne życie w świetle wiary, odkrywa powierzone mu powołanie i misję, tak że paradoksalnie, z człowieka pozornie przegranego i zawiedzionego, grzesznika i zniechęconego, przemienia się w proroka nadziei”
2021-03-25 12:46:30
miniaturka

Brzozowe krzyże dla Batalionu „Zośka” od Fundacji PGE

Fundacja PGE wsparła remont Kwatery Batalionu „Zośka” na Wojskowych Powązkach w Warszawie. Darowizna zostanie przeznaczona na wykonanie i montaż brzozowych krzyży upamiętniających bohaterskich żołnierzy.
2021-03-25 12:55:57
miniaturka

Biskupi Europy w obliczu obecnych problemów wzywają do modlitwy nawzajem za siebie

„Zmartwychwstały Chrystus jest obok nas, jak na drodze do Emaus: słucha nas, oświeca nas, zaprasza nas, byśmy z Nim spożyli posiłek, pokrzepia nas swoją obecnością” napisali członkowie prezydium Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) w przesłaniu z okazji 50. rocznicy powstania tej organizacji.