Strona główna
opoka.org.pl
2018-04-05 20:27
Małgorzata Strzelec / ks. Krzysztof Ordziniak

Niedziela Miłosierdzia Bożego w mikstackiej parafii

W Niedzielę Miłosierdzia mikstacka wspólnota parafialna włączy się w płynące ku niebu z różnych zakątków ziemi wołanie: o miłosierdzie Boże dla świata.

Niedziela Miłosierdzia A. D. 2017- nabożeństwo Drogi Światła
Autor/źródło: Małgorzata Strzelec

8. kwietnia będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego. Zostało ono ustanowione  30. kwietnia 2000 roku  przez Świętego  Jan Paweł II. Już  w Wielki Piątek rozpoczęliśmy w naszej parafii przygotowania duchowe do Święta Miłosierdzia. W tym dniu rozpoczęliśmy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. W wigilię Święta Miłosierdzia Bożego w Diecezjalnym Sanktuarium Świętego Rocha w Mikstacie o godz. 20:00 rozpocznie się czuwanie modlitewne przed Niedzielą Miłosierdzia. Będzie  czas na  adorację Najświętszego Sakramentu. Odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego. Ponieważ w tym dniu przypada I sobota miesiąca odmówiony zostanie różaniec. Modlitewne czuwanie zakończy Apel Jasnogórski.

Natomiast w Niedzielę Miłosierdzia o godz. 9:30 w kościele farnym pw. Świętej Trójcy zostanie odprawiona  Msza św. z prośbą o łaski potrzebne dla czcicieli Bożego Miłosierdzia  z Mikstatu i Komorowa.

 O 15:00, w  Godzinie Miłosierdzia, spotkamy się przy Diecezjalnym Sanktuarium Świętego Rocha na Koronce do Bożego Miłosierdzia. Trudno bez tego nabożeństwa wyobrazić sobie Święto Miłosierdzia, szczególny dzień łaski. Diecezjalne Sanktuarium Świętego Rocha otacza cmentarz. Będziemy prosić o miłosierdzie Boże dla zmarłych,  mając  świadomość, że miłosierdzia Bożego potrzebuje także każdy z nas.  Po Koronce do Miłosierdzia Bożego w sanktuarium kolejny już raz odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Światła. Będzie ono okazją do przeżycia 14 spotkań ze Zmartwychwstałym Panem.  Będziemy przeżywać je w naszej wspólnocie   ósmy raz   i zapewne nie ostatni…

Po nabożeństwie Drogi Światła w sanktuarium zostanie odprawiona kolejna  Msza Święta w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego z Mikstatu i Komorowa. W tę niedzielę szczególnych łask z mikstackiej ziemi ku niebu popłynie wołanie: miej miłosierdzie dla nas i świata całego.

Potrzebują tego miłosierdzia nasi zmarli, potrzebuje go każdy z nas, bardzo potrzebuje go dzisiejszy świat….
Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-04-05 18:19:19
miniaturka

Synod Biskupów: kwietniowe pytanie z Watykanu do młodych

Kto pomaga Ci w podejmowaniu ważnych decyzji? - to kolejne z pytań, jakie Sekretariat Synodu Biskupów, w ramach przygotowań do październikowych obrad, zadaje młodzieży na całym świecie.
2018-04-05 18:37:32
miniaturka

Patrycja Hurlak: byłam bluźniercą, a Bóg wybrał mnie, abym opowiadała o Jego miłości

Zawsze zastanawiało mnie jak wielkie poczucie humoru ma Pan Bóg. Wybrał mnie, a byłam bluźniercą, szydercą, oszczercą, abym opowiadała o Jego miłości – powiedziała Patrycja Hurlak podczas spotkania w Opolu-Szczepanowicach.
2018-04-05 19:03:10
miniaturka

Muzułmanie Francji zastanawiali się, jak odczytywać Koran aby nie służył ekstremizmowi

Powrót do Koranu, który należy odczytywać „tu i teraz”, aby lepiej go zrozumieć oraz lepiej żyć z Bogiem i z ludźmi, były głównymi tematami 35. dorocznego spotkania Muzułmanów Francji.
2018-04-05 23:07:07
miniaturka

Bp Leszczyński: prawdziwy patriota żyje według przykazań Bożych

Prawdziwy patriota żyje według przykazań Bożych, wartości ewangelicznych i nauczania Kościoła – mówił bp Mariusz Leszczyński, który 5 kwietnia przewodniczył w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu comiesięcznym modlitwom w intencji rodzin i obrony życia poczętego.
2018-04-06 07:30:40
miniaturka

Uroczyste odsłonięcie pomnika Doktora Klementowskiego w Piszu

Już dzisiaj (6 kwietnia) o godz.11.00 na skwerze przy Szkole Podstawowej nr 1 w Piszu odbędzie się uroczyste odsłonięcie pomnika Doktora Władysława Klementowskiego.
2018-04-06 08:16:59
miniaturka

Szwecja: po 500 latach Msza katolicka wraca do katedry w Lund

Po prawie pięciu wiekach Msza katolicka wraca do szwedzkiej katedry w Lund należącej obecnie do wspólnoty ewangelicko-luterańskiej.