Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-04-05 20:27
Małgorzata Strzelec / ks. Krzysztof Ordziniak

Niedziela Miłosierdzia Bożego w mikstackiej parafii

W Niedzielę Miłosierdzia mikstacka wspólnota parafialna włączy się w płynące ku niebu z różnych zakątków ziemi wołanie: o miłosierdzie Boże dla świata.

Niedziela Miłosierdzia A. D. 2017- nabożeństwo Drogi Światła
Autor/źródło: Małgorzata Strzelec

8. kwietnia będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego. Zostało ono ustanowione  30. kwietnia 2000 roku  przez Świętego  Jan Paweł II. Już  w Wielki Piątek rozpoczęliśmy w naszej parafii przygotowania duchowe do Święta Miłosierdzia. W tym dniu rozpoczęliśmy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. W wigilię Święta Miłosierdzia Bożego w Diecezjalnym Sanktuarium Świętego Rocha w Mikstacie o godz. 20:00 rozpocznie się czuwanie modlitewne przed Niedzielą Miłosierdzia. Będzie  czas na  adorację Najświętszego Sakramentu. Odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego. Ponieważ w tym dniu przypada I sobota miesiąca odmówiony zostanie różaniec. Modlitewne czuwanie zakończy Apel Jasnogórski.

Natomiast w Niedzielę Miłosierdzia o godz. 9:30 w kościele farnym pw. Świętej Trójcy zostanie odprawiona  Msza św. z prośbą o łaski potrzebne dla czcicieli Bożego Miłosierdzia  z Mikstatu i Komorowa.

 O 15:00, w  Godzinie Miłosierdzia, spotkamy się przy Diecezjalnym Sanktuarium Świętego Rocha na Koronce do Bożego Miłosierdzia. Trudno bez tego nabożeństwa wyobrazić sobie Święto Miłosierdzia, szczególny dzień łaski. Diecezjalne Sanktuarium Świętego Rocha otacza cmentarz. Będziemy prosić o miłosierdzie Boże dla zmarłych,  mając  świadomość, że miłosierdzia Bożego potrzebuje także każdy z nas.  Po Koronce do Miłosierdzia Bożego w sanktuarium kolejny już raz odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Światła. Będzie ono okazją do przeżycia 14 spotkań ze Zmartwychwstałym Panem.  Będziemy przeżywać je w naszej wspólnocie   ósmy raz   i zapewne nie ostatni…

Po nabożeństwie Drogi Światła w sanktuarium zostanie odprawiona kolejna  Msza Święta w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego z Mikstatu i Komorowa. W tę niedzielę szczególnych łask z mikstackiej ziemi ku niebu popłynie wołanie: miej miłosierdzie dla nas i świata całego.

Potrzebują tego miłosierdzia nasi zmarli, potrzebuje go każdy z nas, bardzo potrzebuje go dzisiejszy świat….

Podziel się tym materiałem z innymi: