Strona główna
opoka.org.pl
2020-05-02 11:04
AC / BP KEP

Niedziela Dobrego Pasterza okazją do wsparcia powołań misyjnych

Na terenach misyjnych kształci się blisko 100 tysięcy kleryków w przeszło 600 seminariach. Posługuje tam 2500 wykładowców i opiekunów formacji. Niedziela Dobrego Pasterza obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania jest świętem patronalnym Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła, które wspiera powołania misyjne.

Autor/źródło: Ewa Klejnot-Schreiber, licencja: CC BY

„Jeśli chcesz włączyć się w pomoc klerykom w krajach misyjnych, skontaktuj się z nami. Bądź duchowym ojcem i matką przyszłego kleryka, kapłana na misjach”  – zachęca ks. Maciej Będziński, sekretarz krajowy Papieskiego Dzieła Misyjnego św. Piotra Apostoła. „Ci chłopcy czekają na naszą pomoc, duchową i materialną”- dodaje.

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła wspiera powołania misyjne m.in. poprzez akcję AdoMIS, która polega na adopcji misyjnych seminarzystów i pomoc w utrzymaniu oraz kształceniu kleryków. Prowadzona jest też inicjatywa „Misyjny Bukiet” skierowana do: księży diakonów, sióstr zakonnych i zakonników składających śluby oraz do nowożeńców i jubilatów. Zachęcają oni swoich gości, aby kwotę przeznaczoną na zakup kwiatów przekazali na wsparcie misyjnych seminarzystów.

Papieskie Dzieła Misyjne proszą też przede wszystkim o modlitwę. „Modlimy się za kleryków w naszych kraju, ale pamiętajmy o klerykach na całym świecie. Są miejsca, gdzie klerycy muszą czekać w kolejce, bo seminarium nie jest w stanie przyjąć takiej liczby kleryków. Mam tu na myśli Indonezję, Sri Lankę, Filipiny, Wietnam, ale też niektóre miejsca w Afryce” – podkreśla ks. Będziński. „Zadbajmy naszą modlitwą i naszą ofiarą materialną o tych, którzy za chwilę będą kapłanami, którzy będą nam służyć w konfesjonale, przy ołtarzu, będą przyjmować posługę Słowa Bożego” – mówi.

Dzieło św. Piotra Apostoła istnieje od 1889 roku, obecnie podlega Papieżowi. Jest to część Papieskich Dzieł Misyjnych, które wspierają wszystkie terytoria misyjne. Dzieło św. Piotra Apostoła jest dedykowane w sposób szczególny budzeniu powołań w krajach misyjnych. Założycielka tego dzieła Joanna Bigard przekazała cały swój majątek na fundowanie stypendiów dla kapłanów i kleryków w krajach misyjnych.


Episkopat News · Ks. Maciej Będziński: Niedziela Dobrego Pasterza to święto patronalne PDPA


źródło: BP KEP, episkopat.pl


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-05-01 18:27:31
miniaturka

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – geneza i teraźniejszość

Kościół katolicki w Polsce będzie wkrótce obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Uroczystość ta nawiązuje do Ślubów Lwowskich króla Jana Kazimierza z 1656 r., Konstytucji 3 maja oraz oddania Polski pod opiekę Maryi po uzyskaniu niepodległości.
2020-05-01 18:49:29
miniaturka

Kapłan wyleczony z COVID-19: wyzdrowiałem dzięki modlitwom wielu osób

Nie mam wątpliwości, że to właśnie dzięki modlitwie wstawienniczej tylu osób i dzięki niezgłębionemu Bożemu miłosierdziu udało mi się wyzdrowieć i nikt nie został zarażony w mojej parafii – mówił ks. Krzysztof Prokop podczas Mszy św. w Krakowie-Łagiewnikach.
2020-05-02 10:55:39
miniaturka

Maryja wskazuje drogę uzdrowienia

Przeżycia Maryi odzwierciedlają proces wzrostu, który, wedle ekspertów, jest konieczny, by ofiara urazowego stresu doznała uzdrowienia - pisze Dawn Eden Goldstein.
2020-05-02 11:46:28
miniaturka

Bp Muskus: dziś potrzeba maryjnej odwagi zaufania Bogu wbrew wszystkiemu

Sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, każe nam szukać źródeł nadziei dla siebie i świata. Jest też wołaniem o naśladowanie Maryi w Jej wierności Bogu do końca – mówił bp Damian Muskus OFM w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Hierarcha przewodniczył tam Mszy św. w uroczystość NMP Królowej Polski.
2020-05-02 12:23:04
miniaturka

Życzenia dla nowego biskupa pomocniczego archidiecezji przemyskiej Krzysztofa Chudzio

Publikujemy życzenia Przewodniczącego Episkopatu dla nowego biskupa pomocniczego archidiecezji przemyskiej Krzysztofa Chudzio.
2020-05-02 12:55:46
miniaturka
play

Abp Ryś: na ile macierzyństwo Maryi przenosi się na relacje we wspólnocie narodowej?

– Dzisiejsza uroczystość Maryi Królowej Polski każe nam się pytać na ile macierzyństwo Maryi przenosi się na relacje między nami we wspólnocie narodowej? To jest bardzo poważne pytanie! – mówił dziś arcybiskup Ryś.