Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-10-16 10:02
AC

Niebo jest bliżej niż myślisz. Św. Jan Paweł II jest dziś z nami

Polscy artyści na 42. rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową przygotowali niezwykły utwór oparty na słowach wypowiedzianych przez Papieża Polaka do chorych. To piękne przesłanie: święty jest z nami w trudnym czasie pandemii. Jest bliżej niż myślimy.

16 października mija 42. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. W tym dniu premierę ma piękny utwór, oparty na słowach, które św. Jan Paweł II wypowiedział do ludzi chorych w Fatimie w 2000 roku.

Utwór „Bliżej niż myślisz” został nagrany metodą „kwarantannową”, tzn. ponad 20 artystów nagrało swoje partie (zarówno dźwięk jak i obraz) w swoich domach podczas pandemii COVID-19. Muzykę do słów Jana Pawła II skomponowała Gabriela Gąsior, która jest odpowiedzialna za projekt „Niebo” wraz z jej mężem Wojciechem Gąsiorem. Wyjątkowa piosenka ze słowami Papieża Polaka wchodzi w część tego projektu. Oprócz Gabrieli Gąsior usłyszeć możemy głosy Olgi Szomańskiej, Beaty Bednarz, czy też Ani Szarmach.

Św. Jan Paweł II zawsze podkreślał, że jeśli chcemy budować mu pomniki, to niech to będą "pomniki żywe", wyrażające jego obecność i przypominające jego nauczanie. Ten utwór jest właśnie takim "żywym pomnikiem". Mówi o rzeczywistości nieba. Wierzymy w świętych obcowanie. Wypowiadamy te słowa podczas wyznawania naszej wiary. Słuchając tej pieśni, można poczuć, że Papież Polak jest teraz z nami, w tym trudnym czasie zmagania się z koronawirusem.Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Św. Jan Paweł II, Gabriela Gąsior, niebo, koronawirus, pandemia