Strona główna
opoka.org.pl
2020-02-06 12:50
nc

Niebawem Tydzień Małżeństwa

W dniach 7-14 lutego 2020 roku odbędzie się VI Tydzień Małżeństwa w Polsce organizowany przez Fundację Tydzień Małżeństwa.

Autor/źródło: Fundacja Tydzień Małżeństwa

Kampania społeczna „Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa” (International Marriage Week) jest projektem promującym szczególną, komplementarną więź kobiety i mężczyzny. Obecnie Tydzień Małżeństwa działa już w 22 krajach na 4 kontynentach. Nie jest to inicjatywa komercyjna, lecz mająca na celu propagowanie idei trwałej, bliskiej i satysfakcjonującej relacji małżeńskiej we współczesnym świecie. Celem projektu jest wzmacnianie relacji małżeńskich oraz motywowanie ogółu społeczeństwa, specjalistów, media i osoby publiczne do promowania znaczenia zdrowych małżeństw.

- W VI edycji Tygodnia Małżeństwa 7-14.02.2020 r. przewidzieliśmy wiele atrakcji i mnóstwo wartościowych wydarzeń w całej Polsce - mówią organizatorzy.

„W Trójmieście szczególnie zapraszamy 8.02.20, na całodniową imprezę „Małżeństwo w Centrum” do CH Manhattan w Gdańsku Wrzeszczu. W programie spotkanie z prof. Lwem Starowiczem, występy młodych aktorów z SWA przy Teatrze Muzycznym, występy zespołu Smile Trio, Małżeński Kurs Pierwszej Pomocy prowadzony przez ratowników medycznych Paramedico, warsztaty, bezpłatne konsultacje ze specjalistami i wiele innych atrakcji.”

- 14.02.20. zapraszamy do Europejskiego Centrum Solidarności na koncert dedykowany małżeństwom „Bo to jest miłość” wystąpi Orkiestra Bałtyckiej Filharmonii Młodych pod batutą Sylwii Janiak- Kobylińskiej, soliści: Barbara Lewicka (sopran), Przemysław Radziszewski (tenor), Grzegorz Piotr Kołodziej (baryton), Joanna Nawrot (sopran), Marcin Miloch (baryton) - dodaje koordynator Anna Bialik.

Źródło: Informacja organizatora

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-02-06 11:11:46
miniaturka

Kolumbia: ekologia misją Kościoła

Ekologii poświęcona jest trwająca w tym tygodniu w Bogocie sesja planarna Episkopatu Kolumbii. Biskupi zaprosili licznych ekspertów i przedstawicieli władz.
2020-02-06 11:38:41
miniaturka

Jak ewangelizować w dużym mieście?

Jak głosić Dobrą Nowinę w mieście, które przestało być katolickie, a nawet zainteresowane religią? Jak dotrzeć do ludzi młodych? Jak używać nowych technologii w ewangelizacji?
2020-02-06 12:12:39
miniaturka

Czechy: 8 proc. ochrzczonych chodzi w niedzielę do kościoła

375 tys. osób – to znaczy 8,2 proc. ochrzczonych obywateli Republiki Czeskiej uczestniczy w niedzielnej Mszy św. – wynika z ankiety przeprowadzonej w tym kraju w październiku 2019 r. Zorganizował ją Wydział ds. Statystyki Kościelnej Czeskiej Konferencji Biskupiej.
2020-02-06 12:36:38
miniaturka

Wspomnienie MB z Lourdes: 28. Światowy Dzień Chorego

W przyszłym tygodniu, we wtorek 11 lutego Kościół będzie obchodzić 28. Światowy Dzień Chorego. Na ten dzień wystosował przesłanie papież Franciszek. Zostanie ono zaprezentowane w Warszawie przez nuncjusza apostolskiego w Polsce.
2020-02-06 14:05:05
miniaturka

Bp Kamiński: Międzynarodowy Dzień Chorego darem Jana Pawła II

– Ten rok w jakiś sposób jest szczególny ponieważ ten Międzynarodowy Dzień Chorego jest jednym z darów posługi Ojca Świętego Jana Pawła II, z nim go kojarzymy – powiedział bp Romuald Kamiński.
2020-02-06 16:09:42
miniaturka

Egipt: władze ukarały kaznodzieję muzułmańskiego, który chciał przepraszać za podboje

Egipski kaznodzieja sunnicki szejk Nasza’at Abd el Sami’i Zari’i skrytykował podboje wojskowe, dokonywane w przeszłości pod sztandarem islamu, porównując je do wypraw krzyżowych. W odpowiedzi na to wystąpienie zakazano mu nauczania i głoszenia kazań w meczetach.