Strona główna
opoka.org.pl
2021-04-20 12:31
mk

„Nie wierzę w zegar bez zegarmistrza”. Andrea Bocelli o Bogu i życiu wiecznym

„Moja wiara wynika z ekstremalnie prostego rozumowania: nie nie wierzę w zegar bez zegarmistrza. Nie wierzę, że można coś zrobić bez kogoś, kto to zaprojektował. Dlatego wierzę, mam dużo wiary w tego, który stworzył świat” – mówi Andrea Bocelli.

Autor/źródło: InfoGibraltar /Wikimedia Commons (CC BY 2.0)

W wywiadzie z Colmem Flynnem dla „EWTN News In Depth”, Andrea Bocelli, włoski tenor operowy i multiinstrumentalista oraz jego żona Veronica Bocelli, opowiadają o wierze muzyka, jego karierze i ich fundacji.

Andrea Bocelli podkreśla, że wiara jest dla niego „powodem do życia”. „Życie, nawet jeśli trwa sto lat, wciąż jest nieznaczącym fragmentem w porównaniu do wieczności. Gdyby nie istniało życie wieczne, życie po życiu, wszystko straciłoby znaczenie” – mówi muzyk.

„Moja wiara wynika z ekstremalnie prostego rozumowania: nie nie wierzę w zegar bez zegarmistrza. Nie wierzę, że można coś zrobić bez kogoś, kto to zaprojektował. Dlatego wierzę, mam dużo wiary w tego, który stworzył świat” – tłumaczy.

Artysta przyznaje też, że „absolutnie prawdą jest, że komu wiele dano, od tego wiele się oczekuje”. „Nie umiem sobie wyobrazić, o co zostanę zapytany, gdy stanę twarzą w twarz z tym, który stworzył świat. Obiektywnie wiele mi dano. Otrzymałem zjednoczoną rodzinę, która mnie wspierała, kochała itd. Kochali mnie bliscy mi przyjaciele, partnerzy życiowi, dzieci, a potem fani. Miałem życie bogate w możliwości, doświadczenia. Tak wiele otrzymałem, to tyle powinienem spróbować dać” – mówi.

Zapytany o przesłanie dla ludzi, którzy dziś znajdują się w trudnej sytuacji i szukają nadziei, Andrea Bocelli przyznał, że „zawsze trudno jest wypowiedzieć słowo, by pocieszyć tych, którzy naprawdę cierpią”.

Dodał jednak, że w swojej historii ludzkość przeżywała już trudniejsze czasy niż dziś, doświadczała epidemii, gdy nie było lekarstw, oddziałów intensywnej terapii. Tamte zarazy minęły. „Trzeba więc patrzeć z wielkim optymizmem do przodu, bo i ten czas minie” – powiedział A. Bocelli.

Źródło: National Catholic Register

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-04-20 11:46:50
miniaturka

USA: etycy ostrzegają po stworzeniu małpich embrionów zawierających ludzkie komórki

Katoliccy naukowcy i etycy ostrzegają przed poważnymi konsekwencjami tworzenia „embrionów-chimer", będących w części małpą z rodziny makakowatych, a w części człowiekiem.
2021-04-20 12:10:29
miniaturka

Wymuszony konformizm. Powrót ideologicznej cenzury

Jak pisze na portalu wPolityce.pl Grzegorz Górny, wracają komisarze polityczni i cenzorzy. Współczesne ideologie czerpią ze starych mechanizmów, aby podporządkować sobie społeczeństwo i wymusić konformizm.
2021-04-20 12:18:54
miniaturka

Prof. Kochański: szczepionki różnią się mechanizmem działania i aspektami etycznymi

W wywiadzie dla tygodnika „Idziemy” prof. Andrzej Kochański odpowiada na pytania związane z aspektami medycznymi i bioetycznymi poszczególnych szczepionek na COVID. Czym preparaty AstraZeneca i Johnson & Johnson różnią się od pozostałych szczepionek?
2021-04-20 12:45:15
miniaturka

Rolnictwo regeneracyjne odpowiedzią PepsiCo na zagrożenia dla systemu żywnościowego

W ramach pakietu działań dla rozwoju upraw rolnych pod nazwą „Pozytywne Rolnictwo”, firma PepsiCo ogłosiła nowe cele, jakie zamierza zrealizować do roku 2030.
2021-04-20 12:53:11
miniaturka

Szatan – pierwszy humanofob

„Szatan chce zniszczyć człowieka, ale czyni to w sposób podstępny, kusząc człowieka do zajęcia miejsca Boga” – pisze ks. Dariusz Kowalczyk SJ. „Szatan, obiecuje człowiekowi wielkość i nieśmiertelność, aby doprowadzić go do samozniszczenia” – dodaje.
2021-04-20 12:58:45
miniaturka

Niemiecki biskup: wykładnią katolickości jest Magisterium Kościoła

Na podstawowe znaczenie, jakie dla katolika powinien mieć Urząd Nauczycielski Kościoła wskazał w artykule zamieszczonym na swej stronie internetowej biskup Pasawy w Bawarii, Stefan Oster SDB. Skrytykował on profesor dogmatyki z Tybingi, Johannę Rahner a także inne bezczelne ataki na katolików.