Strona główna
opoka.org.pl
2017-11-14 14:12
S. Zielińska / Zofia Świerczyńska

Nie Przeocz Chrystusa! Trwa modlitewne „JERYCHO”

W niedzielę 12 listopada w kościele św. Barbary rozpoczęło się modlitewne Jerycho - nieustająca modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji ubogich, za miasto Kraków, całą archidiecezję oraz Nową Ewangelizację miasta.

Autor/źródło: Paulina Krzyżak, Archidiecezja Krakowska

Modlitwa stanowi duchowe zaplecze wydarzeń związanych z obchodami Światowego Dnia Ubogich.

Modlitewne Jerycho rozpoczęło się Mszą świętą, której przewodniczył o. Jacek Dubel, koordynator wydarzeń Namiotu Spotkań na Małym Rynku. Podczas wygłoszonego kazania zaznaczył, że tegoroczne Jerycho ma szczególny wymiar - Oblubieniec, Chrystus będzie przychodził w tym czasie w szczególny sposób. Będzie się nam jawił w swoim Kościele i będzie w nim obecny, ale będzie to Kościół „zdjęty z krzyża", poraniony. Będzie w Kościele ludzi odartych z godności, czasami totalnie zagubionych. Ludzi biednych, którzy być może myślą o sobie, że przegrali wszystko w życiu, którzy nie widzą dla siebie nadziei - mówił o. Dubel.

Podkreślił, że czuwanie w ramach Jerycha jest czasem modlitwy, by w nadchodzącym tygodniu, jak i w całym życiu nie przeoczyć Jezusa przechodzącego obok w drugim człowieku. Zachęcał, by nadchodzący tydzień był także okazją do przekazania Dobrej Nowiny poprzez gest, słowo, czy uśmiech - Chcemy przygotować też swoje serce i prosić o przygotowanie serc wszystkich, których spotkamy, by mieli okazję spotkać Oblubieńca - mówił.

Po Mszy świętej rozpoczęła się modlitwa uwielbienia, którą poprowadziła wspólnota Galilea.

Nieustanna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w kościele św. Barbary potrwa do 18 listopada. Do udziału w „Jerychu" zaproszeni są wszyscy, którzy pragną przyłączyć się w tym czasie do wspólnej modlitwy w intencji ubogich.

Źródło: Zofia Świerczyńska / diecezja.pl, sdu.malopolska.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-11-14 12:53:39
miniaturka

Koncert z okazji I Światowego Dnia Ubogich

W niedzielę 19 listopada w sanktuarium św. Faustyny przy ul. Żytniej 1 w Warszawie, w koncercie charytatywnym organizowanym przez Caritas Archidiecezji Warszawskiej wystąpi Agnieszka Musiał.
2017-11-14 13:18:20
miniaturka

Ponad pół wieku czekali na patrona

Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Krakowie ponad pół wieku czekał na swojego patrona. Decyzja zapadła. Zostanie nim św. Maksymilian Maria Kolbe.
2017-11-14 13:54:55
miniaturka

Caritas: Tytka charytatywna pełna serca

Wkrótce ruszy nowy projekt Caritas Polska o nazwie "Tytka charytatywna". Zainauguruje go nietypowa konferencja prasowa, która odbędzie się 16 listopada.
2017-11-14 14:48:27
miniaturka

KUL - odnowienie doktoratu s. prof. Zofii Zdybickiej

16 listopada odbędzie się uroczyste odnowienie doktoratu siostry profesor Zofii Józefy Zdybickiej, urszulanki, współtwórczyni Lubelskiej Szkoły Filozoficznej, długoletniej dziekan Wydziału Filozofii KUL.
2017-11-14 15:09:27
miniaturka

1050 lat pierwszego biskupstwa w Polsce

W 2018 roku przypada 1050-lecie biskupstwa w Poznaniu, pierwszego na ziemiach polskich. 14 listopada w Sekretariacie KEP zaprezentowano program obchodów jubileuszowych, które odbędą się pod hasłem „Poznań. Chrystus i my”.
2017-11-14 15:41:52
miniaturka

Ks. prałat Paweł Ptasznik poprowadzi rekolekcje biskupów na Jasnej Górze

Tegoroczne rekolekcje biskupów w dniach 20-23 listopada na Jasnej Górze poprowadzi ks. prałat Paweł Ptasznik z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.