Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-12-15 19:16
Bracia Kapucyni

Naprawić człowieka – prorocka misja bł. Honorata

W Nowym Mieście odbyło się spotkanie czcicieli bł. Honorata Koźmińskiego, Rodziny Honorackiej i braci kapucynów.

Od ponad 60 lat w nowomiejskim klasztorze gromadzą się czciciele bł. Honorata Koźmińskiego w rocznicę jego śmierci. Spotkania te zainicjował o. Gabriel Bartoszewski, wicepostulator w sprawach beatyfikacji, a obecnie kanonizacji ojca Honorata. Trwają one do dziś, a ich intencją jest wspólna modlitwa braci kapucynów, sióstr rodziny honorackiej i czcicieli Błogosławionego o jego kanonizację.

W sobotę 15 grudnia, Mszę św. poprzedził wykład o. Juliusza Pyrka, w którym ukazywał temat patriotyzmu i niepodległości w ujęciu bł. Honorata, na podstawie jego pism. Po wykładzie rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem ministra prowincjalnego br. Łukasza Woźniaka, zgromadzonych gości przywitał gwardian klasztoru i kustosz sanktuarium br. Zdzisław Tokarczyk.

- W tamtych czasach, u boku ojca Honorata znaleźli się ludzie, którzy przyjeżdżali tutaj, żeby się spotkać, wyspowiadać, odbyć rekolekcje. Znaleźli się ludzie, którzy w Honoracie potrafili rozpoznać eliaszową, prorocką obecność, którzy także chcieli zapłonąć, pragnęli radykalizmu, pragnęli doświadczyć Boga. I właśnie tutaj to znaleźli. – mówił w homilii br. Łukasz Woźniak.

POSŁUCHAJ HOMILII

Po Mszy św. uczestnicy liturgii spotkali się w refektarzu, gdzie podzielili się opłatkiem i zjedli obiad.Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: franciszkanie, kapucyni, błogosławiony, rodzina honoracka, Honorat, Koźmiński