Strona główna
opoka.org.pl
2019-09-05 15:15
ek / www.vaticannews.va

Największym wyzwaniem Kościoła jest odchodzenie młodych do sekt

Po południu Franciszek spotyka się z biskupami, kapłanami, osobami konsekrowanymi i seminarzystami. Kościół w tym kraju stoi przed różnymi wyzwaniami.

Autor/źródło: www.vaticannews.va

Najboleśniejszym jest odchodzenie młodych ludzi do sekt i islamu. Wskazuje na polski misjonarz o. Ryszard Kościcki, który uczestniczy w spotkaniu Franciszka z duchowieństwem.

“Musimy być bardziej otwarci na ludzi, bo niesamowicie szerzą się sekty. Myślę, że Papież właśnie o tym będzie nam mówił, że musimy dawać świadectwo, wyjść do ludzi – powiedział Radiu Watykańskiemu polski misjonarz ze Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi. – Kościół nie może być zamknięty, musimy szukać ludzi, bo jeżeli my tego nie zrobimy to sekty czy inne Kościoły będą nam zabierać wiernych, zwłaszcza młodych. Trzeba też bardziej łączyć naszą wiarę katolicką z ich kulturą, tradycją, a także z ich obawami. Myślę, że Papież właśnie o tym będzie nam mówił.”

Franciszek zechciał się też dziś spotkać z ubogimi. Tym razem są to podopieczni Domu Mateusz 25. Jest to dzieło charytatywne prowadzone wspólnie przez nuncjaturę apostolską, diecezję i 20 zgromadzeń zakonnych. Opiekuje się ono młodymi i dziećmi, które żyją na ulicy, dostarczając im pożywienie i produkty pierwszej potrzeby.

Jak mówi ks. Ryszard Kościcki, dzieci ulicy to poważny problem wielkich miast Mozambiku. Wynika on z faktu, że młodzi Mozambijczycy nieodpowiedzialnie podchodzą do seksu. Dziewczęta wcześnie zachodzą w ciąże, a potem porzucają swe dzieci. Wiele zgromadzeń zakonnych prowadzi przytułki dla niechcianych niemowląt. Niektóre dzieci kończą jednak na ulicy. Jest to jeden z najdotkliwszych przejawów biedy w Mozambiku – dodaje polski misjonarz.

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy