Strona główna
opoka.org.pl
2020-11-13 10:17
AC / Stowarzyszenie „Abraham i Sara”

Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu

W grudniu odbędą się jednodniowe rekolekcje online dla małżeństw niepłodnych. Rozważania wygłosi ks. Kazimierz Musioł, duszpasterz małżeństw starających się o potomstwo. W programie jest także spotkanie z lek. medycyny rodzinnej, naprotechnologiem Adamem Kuźnikiem, który będzie mówił o potrzebnych badaniach.

Autor/źródło: photogenica.pl

Krakowskie Duszpasterstwo Niepłodnych Małżeństw oraz Stowarzyszenie Wspierania Małżeństw Niepłodnych „Abraham i Sara” zapraszają na jednodniowe rekolekcje online dla małżeństw niepłodnych pt. „Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. Odbędą się one 12 grudnia. Początek o 12.00.  Rozważania wygłosi ks. Kazimierz Musioł, diecezjalny duszpasterz małżeństw starających się o potomstwo w archidiecezji katowickiej, który opiekuje się duszpasterstwem w Rybniku.

W programie również: spotkanie z lek. medycyny rodzinnej, naprotechnologiem  Adamem Kuźnikiem pt. „Czy TRZEBA robić WSZYSTKIE badania?”, warsztaty z dietetykiem Barbarą Pilch pt. „Jak ugryźć niepłodność?”, świadectwo małżonków, wspólnotowa Msza św. online, a na koniec pełne wdzięczności uwielbienie. Za wszystkich uczestników rekolekcji będą modliły się siostry nazaretanki.

Uczestnictwo w dniu skupienia jest bezpłatne, jednak na część przedpołudniową obowiązują zapisy do 14 listopada włącznie przez stronę abrahamisara.pl.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2020-11-12 19:34:47
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Słowa Pana Jezusa odnoszą się do końca czasów, ale także do życia każdego człowieka. Kiedy zbytnio przywiązujemy się do dóbr materialnych, gdy zbytnio polegamy na innych ludziach czy na własnych możliwościach, możemy stracić świadomość, że podstawą naszego istnienia jest Bóg.
2020-11-13 08:40:57
miniaturka

Abp Ryś: wybór dobra to nie tylko wybór wartości, ale Boga

Tylko Bóg wie, co jest dobre a co złe i jest to wyłączna kompetencja Boga – mówił abp Grzegorz Ryś podczas konferencji „Prawda i dobro" w drugim dniu „Rekolekcji dla wszystkich” w Częstochowie. Podkreślił, że sumienie jest głosem Boga w człowieku, nawet gdy człowiek Boga nie rozpoznaje.
2020-11-13 08:58:46
miniaturka

Przewodniczący Episkopatu: św. Jan Paweł II został oszukany w kwestii McCarricka

Z opublikowanego 10 listopada przez Stolicę Apostolską raportu wynika, że święty Jan Paweł II został oszukany w kwestii byłego kard. McCarricka – powiedział Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.
2020-11-13 10:25:52
miniaturka

Z raportu w sprawie McCarricka: Jan Paweł II nie ukrywał ani nie tuszował żadnych afer!

Dwa dni temu Stolica Apostolska upubliczniła raport na temat byłego arcybiskupa Waszyngtonu kard. McCarricka. Redaktorom dokumentu przyświecał cel, by odpowiedzieć na pytanie, jak to się stało, że amerykański hierarcha, mimo że prowadził podwójne życie, jako „homosexual predator” oraz pedofil, zdołał zrobić tak zawrotną karierę w Kościele.
2020-11-13 11:06:11
miniaturka

Sprawa McCarricka nie powinna wpływać na postrzeganie św. Jana Pawła II

W rozmowie z KAI ks. Andrzej Dobrzyński z Ośrodka Dokumentacji i Studium Pontyfikatu Jana Pawła II w Rzymie, skomentował reakcje na raport dotyczący byłego kard. Theodore'a McCarricka. Czy opublikowany raport daje prawo do oceniania Papieża Polaka?
2020-11-13 11:21:21
miniaturka

W najbliższym czasie nie będzie „narodowej kwarantanny”

Po raz pierwszy od dwóch miesięcy średnia liczba zakażeń na sto tysięcy mieszkańców zaczęła spadać. Poinformował o tym premier Mateusz Morawiecki w krótkim oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych. To oznacza, że w najbliższych dniach nie będzie dalszych obostrzeń i „narodowej kwarantanny”.